ارسال به دیگران پرینت

محسن فخری‌زاده در دماوند ترور شد

ساعاتی پس از انتشار گزارش‌ها درباره ترور محسن فخری زاده یکی از دست اندرکاران برنامه اتمی ایران وزارت دفاع از او به عنوان رییس سازمان پژوهش و نوآوری این وزارت‌خانه نام برد.

ترور محسن فخری زاده یکی از دست اندرکاران برنامه اتمی ایران وزارت دفاع از او به عنوان  رییس سازمان پژوهش و نوآوری این وزارت‌خانه نام برد.

وزارت دفاع در اطلاعیه خود اعلام کرد که فخری زاده در این حمله زخمی و به بیمارستان منتقل شده بود اما پزشکان موفق به نجاتش نشدند. 

بر اساس این اطلاعیه محافظان فخری زاده با مهاجمان درگیر شده‌اند. بر اساس گزارش ها این تروردر بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد انجام شده است.

خبرگزاری فارس نیز نوشت که شاهدان عینی یک انفجار و پس از آن صدای رگبار را تایید می‌کنند. 

به گفته این خبرگزاری، سه یا چهار تن دیگر در این درگیری کشته می‌شوند که گفته می‌شود از مهاجمان بوده اند.

از محسن فخری زاده به عنوان رییس «سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی» موسوم به «سپند» نام برده شده است.

سازمان مجاهدین خلق چندی پیش در یک نشست مطبوعاتی اعلام کرده بود که دو سایت سرخه حصار در تهران و مریوان در آباده زیر نظر این سازمان برای «ساخت بمب اتمی» فعالیت می‌کنند.

نام فخری زاده  در لیست تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل قرار دارد. بر اساس گزارش‌ها او از اعضای ارشد سپاه پاسداران بوده است.

پیش از این تصاویری از حضور فخری زاده در نشست‌های مقام‌های جمهوری اسلامی با علی خامنه‌ای منتشر شده است.

پیش از این در گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی از فخری زاده به عنوان مقام یک برنامه موسوم به «آماد» نام برده شده بود. در دهه ۸۰ نیز اعلام شده بود که او در فعالیت‌های هسته‌ای و موشک‌های بالیستیک ایران نقش داشته باشد.

 در سال ۹۰ برخی از رسانه ها پیش از این خبر داده بودند که مقامات آژانس بین المللی انرژی اتمی خواستار گفت و گو با فخری زاده بوده اند اما ایران این درخواست را نپذیرفته است.

 

منبع: اینتر نشنال
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه