ارسال به دیگران پرینت

نمکی:

۴ واکسن کرونای ایرانی طی دو هفته آینده وارد فاز انسانی خواهد شد

وزیر بهداشت از ورود چهار واکسن کرونای تولید ایران به فاز انسانی طی دو هفته آتی خبر داد.

دکتر سعید نمکی در وبینار پیشرفت تولید واکسن کووید19 در ایران گفت: سازمان جهانی بهداشت با بررسی‌‌های متعدد و رسیدگی به محتویات ارسالی ما، نشستی را در سطح منطق شرق مدیترانه به شکل ویدئوکنفرانس برگزار کردند؛ امروز، روزی است که آن‌‌ها هم بارو کردند گام‌‌های مؤثری برداشته‌‌ایم که در نتیجه همکاری شرکت‌‌های دانش‌‌بنیان، دانشمندان ما، انستیتو پاستور و رازی و حامیان آنها مانند بنیاد برکت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بوده است.

وی افزود: از بین 12 شرکت که درحال تلاش برای تولید واکسن هستند، هفت یا هشت شرکت ما در وضعیت مطلوب‌‌تری قرار دارند و چهار شرکت، مراحل پیشرفته فاز یک و دو را طی کرده‌‌اند و طی دو هفته آینده وارد فاز انسانی خواهد شد. همه این حرکت‌‌ها مبتنی بر استانداردهای بین‌‌المللی است و گام به گام با تأیید کارشناسان سازمان جهانی بهداشت پیش خواهد رفت و قبلاً نیز به صورت مکتوب، این موارد را به اطلاع آنها رسانده‌‌ایم.

نمکی تصریح کرد: ما امروز به عنوان یکی از کشورهای پیشتاز در عرصه ساخت واکسن کرونا شناخته خواهیم شد.

وی اظهار امیدواری کرد که با لطف خداو حمایت‌‌های مستمر مقام معظم رهبری و رئیس جمهور و پشتوانه دعای خیر مردم سرزمین، خبر خوشی از تولید واکسن محقق شود و در آینده نزدیک بتوانیم یکی از سازندگان واکسن کرونا برای مردم ایران و سایر کشورها باشیم.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه