خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

جهش کروناویروس در راسوها؛ ساخت واکسن به نقطه اول برمی‌گردد؟

روز گذشته بعد از انتشار خبر ابتلای راسوها به کروناویروس در دانمارک، دولت این کشور خبر از کشتار احتمالی ۱۵میلیون از این گونه برای جلوگیری از شیوع کروناویروس داد، حالا متخصصان دانمارکی هشدارهای ترسناکی نسبت به جهش ویروس در بدن راسوها داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، یک متخصص واکسن دانمارکی هشدار داده است که امکان شروع یک موج جدید کروناویروس از گونه راسوها وجود دارد.

پروفسور کار مولباک، متخصص واکسن و مدیر بخش بیماری‌ها عفونی موسسه سرم دانمارک در این رابطه می‌گوید: «بدترین سناریوی ممکن این است که این اتفاق یک پاندمی جدید را در دانمارک شروع کند. این خطر وجود دارد که ویروس جدید تا حدی با دیگر کروناویروس‌ها متفاوت باشد که مجبور به وارد کردن چیزهای جدید به واکسن باشیم، این ما را دوباره به نقطه اول برمی‌گرداند.»

البته باز هم شرایط نسبت به زمانی که پاندمی شروع شد، بهتر است. او می‌گوید: «ما ویروس را می‌شناسیم و با اقداماتی می‌توانیم آن را تست کرده و عفونتش را کنترل کنیم.»

دانمارک بزرگ‌ترین کشور تولید کننده راسوها روز چهارشنبه اعلام کرد که قصد کشتار بیش از ۱۵میلیون راسو را دارند، چراکه ورود ویروس جهش یافته کووید-۱۹ از بدن راسو به انسان‌ها می‌تواند تولید واکسن را با  مشکل ماجه کند.»

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه