ارسال به دیگران پرینت

ایران برای بازگشت به تعهدات برجامی شرط گذاشت

شرط ایران این است که دولت جدید آمریکا تعهد کند نقض برجام - توافق اتمی ایران و قدرت ها - تکرار نخواهد شد و شرط دوم رسیدگی به خساراتی است که ایران از نظر مالی و رنج انسانی به خاطر تحریمها متحمل شده است.

نماینده ایران در سازمان ملل گفت در صورت تمایل آمریکا برای بازگشت به برجام، ایران شرایطی برای ازسرگیری کامل تعهدات هسته‌ای خود خواهد داشت.

مجید تخت روانچی، نماینده دائم ایران در سازمان ملل در گفت‌وگو با بخش جهانی بی بی سی گفت که در صورت پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری و تمایل این کشور برای بازگشت به برجام، جمهوری اسلامی شرایط خاصی را برای اجرای کامل تعهداتش خواهد داشت.

وی بیان کرد که اولین شرط ایران این است که دولت جدید آمریکا تعهد کند نقض برجام - توافق اتمی ایران و قدرت ها - تکرار نخواهد شد و شرط دوم رسیدگی به خساراتی است که ایران از نظر مالی و رنج انسانی به خاطر تحریمها متحمل شده است.

تخت روانچی همچنین گفت اگر آمریکا با محقق کردن این شروط قول بازگشت به اجرای کامل برجام را بدهد ایران هم مجددا آماده اجرای کامل توافق هسته ای خواهد بود.

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • عبد الحمید ارسالی در

    زمان نشان داده اگر دولتی برای خواسته هایش سخت بگیرد طرف مقابل کوتاه می آید. و بر عکس هر چه کوتاه بیاید طرف مقابل شرط و شروط بی پایانی مطرح خواهد کرد.مثلا ایجاد دولت مستقل فلسطین و یا درخواست ترکیه برای انظمام به اتحادیه اروپا. که هرگز پایانی ندارد.

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه