ارسال به دیگران پرینت

احتمال تولید گوشی‌های تاشو توسط اپل

با توجه به اخبار منتشره در شبکه‌های اجتماعی چینی مبنی بر خرید تعداد زیادی نمایشگر تاشو سامسونگ توسط اپل، شایعاتی مبنی بر تصمیم اپل برای تولید گوشی‌های تاشو قوت گرفته است.

با توجه به اخبار منتشره در شبکه‌های اجتماعی چینی مبنی بر خرید تعداد زیادی نمایشگر تاشو سامسونگ توسط اپل، شایعاتی مبنی بر تصمیم اپل برای تولید گوشی‌های تاشو قوت گرفته است.

گفته می‌شود این نمایشگرها برای طراحی نمونه‌های اولیه محصولات مدنظر اپل استفاده خواهند شد و اگر این شایعه درست باشد، احتمالا در آینده نزدیک شاهد ورود گوشی‌های آی‌فون تاشو به بازار خواهیم بود. البته این شرکت همواره، امکان عرضه محصولات متفاوت را طی سال‌های اخیر مورد ارزیابی قرار داده و بسیاری از چنین طرح‌هایی، به مرحله تولید انبوه نرسیدند و در همان گام طراحی اولیه، کنار گذاشته شدند. برای نمونه این شرکت چندی پیش به‌دنبال عرضه تلویزیون‌های HDTV بود که در نهایت از این تصمیم خود منصرف شد.

با این حال، عرضه آی‌فونی تاشو از سوی اپل چندان هم برای کاربران این روزهای بازار محصولات هوشمند غافلگیرکننده نخواهد بود، چرا که نزدیک به دو سال است شرکت‌هایی همچون سامسونگ و هوآوی در این عرصه قدم گذاشته‌اند و اکنون جزو پیشگامان این بازار به شمار می‌روند.

البته پیش‌تر نیز اطلاعاتی درخصوص تصمیم اپل برای عرضه آی‌فونی تاشو در فضای وب منتشر شده بود. برای مثال، جان‌پراسر از افشاکنندگان شناخته‌شده اطلاعات گوشی هوشمند، چندی پیش با انتشار تصاویری، از تلاش مهندسان اپل برای ساخت یک آی‌فون تاشو مجهز به دو نمایشگر مجهز روی یک لولا خبر داد که هرکدام از پنل‌ها از شکل و شمایلی شبیه به آی‌فون ۱۱ بهره می‌بردند.

به گفته وی، اگرچه در این آی‌فون تاشو خبری از ناچ نیست اما در قسمت بالایی صفحه، فضای کوچکی برای قرارگیری فیس‌آیدی و دیگر سنسورهای گوشی تعبیه شده است. وی مدعی شد اگرچه این نمایشگر جدا از هم طراحی شده‌اند اما زمانی که باز می‌شوند، می‌توانند یک صفحه کامل و یکنواخت را به ارمغان آورند.

در هر صورت، تصمیم اپل برای ورود به چنین عرصه‌هایی تازگی ندارد و باید دید مهندسان و طراحان اپل تا چه حد خواهند توانست این ایده را به پیش ببرند و به محصول نهایی مدنظر مدیران این شرکت برسند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه