خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

نماینده ای که بزرگترین ضربه را به فروش ایران زد

محمدجواد ظریف در جلسه‌ای با جهانگیری پرده از رفتار یکی از نمایندگان منتقد برداشت؛ نماینده‌ای که در جلسه ظریف و پوتین نیز حضور داشته است.

 محمدجواد ظریف در جلسه‌ای با جهانگیری پرده از رفتار یکی از نمایندگان منتقد برداشت؛ نماینده‌ای که در جلسه ظریف و پوتین نیز حضور داشته است.

روز یکشنبه وقتی محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به بهارستان رفت  تا گزارشی از سیاست خارجی ارئه کند رفتار نمایندگان مجلس آنقدر عجیب و غریب بود که نقل هر محفلی شد. از داد و فریادها گرفته تا انواع توهین‌ها و تخریب‌ها؛ موضوعی که هنوز بعد از یک روز درباره آن صحبت‌ می‌شود.

در این میان که نمایندگان برای حمله به وزیر گوی سبقت از هم می‌ربودند، محمد آصفری نماینده اراک که اتفاقا در روزهای تصویب برجام در مجلس نهم ردای نمایندگی به تن داشت در انتقاد به مذاکرات وزارت خارجه و عدم حضور نمایندگان گفت: اخیرا در فضای مجازی شایعه‌های بسیار گسترده‌ای در خصوص واگذاری جزیره کیش مطرح شده که اسباب نارضایتی مردم را ایجاد کرده است، آقای ظریف شما شاهد هستید که در مجلس نهم چندین بار گفتیم که اجازه بدهید که یک یا دو نفر از نمایندگان مجلس به انتخاب خود نمایندگان در مذاکرات برجام حضور پیدا کنند و حتی کمیسیون امنیت کتبا این درخواست را ارائه کرد اما این مسئله محقق نشد. شاید آقای روحانی فکر می‌کرد اگر قرار است فتح‌الفتوحی باشد باید به نام دولت این مسئله ثبت شود اما امروز شاهدیم که شما از تفاهم و اتحاد صحبت می‌کنید و این مسئله با رفتار دولت جور درنمی‌آید.

او ادامه داد: آقای ظریف شما شاهد هستید در مجلس قبل چندین بار نمایندگان با مسئولان وزارت خارجه همراه شده و در دیدارهایی با مقامات همچون پوتین، بشاراسد، سید حسن نصرالله و نوری المالکی حضور یافتند، بعد از این سفرها نمایندگان گزارش‌های جامعی را به مجلس ارائه و اعلام کردند در این مذاکرات با این شخصیت‌ها چه گذشته و چه درخواست‌هایی مطرح شده اما بعد از آن وزارت خارجه اجازه نداد که نمایندگان همراه با وزارتخانه سفر کند تا مشخص شود که در این مذاکرات چه می‌گذرد از این رو اگر در این مذاکرات و دیدارها پشت پرده‌ای وجود دارد مجلس باید متوجه شود.

افشاگری ظریف درباره آصفری

اظهارات آصفری بدون پاسخ نماند و محمدجواد ظریف در دیدار امروز مدیران ارشد وزارت خارجه با معاون اول رئیس جمهور گفت: دیروز یکی از نمایندگان می‌گفت چرا شما نمایندگان را در جلسات خود راه نمی‌دهید؛ اتفاقاً همان برادر در مذاکرات به کلی سری من و پوتین حضور داشت و بعد از آن گفت قرار است روسیه از ما نفت بخرد؛ همان گفته موجب قطع خرید نفت ایران از سوی روسیه شد؛ چون هرکجا که روس‌ها خواستند از ما نفت بخرند، آمریکایی‌ها جلوی آن را گرفتند، درحالیکه می‌شد جور دیگری رفتار شود؛ درباره چین و برجام هم همین‌گونه است؛ این یک معضلی است که سیاست خارجی با آن روبروست و کسی هم به کمک ما نمی‌آید.

وی تصریح کرد: اگر همه کسانی که در این زمینه اظهار نظر می‌کنند و به وزارت خارجه فشار می‌آوردند، به شفافیت معتقد باشند، متوجه می‌شوند که چرا وزارت خارجه این اعتقاد را دارد؛ لذا ما بیشترین علاقه را داریم تا بتوانیم شفاف عمل کنیم.

وزیر امور خارجه گفت: بالاخره امروز سیاست خارجی به کف خیابان آمده و خیلی‌ها با کشیدن عکس مار، جامعه را تهیج می‌کنند همانطور که امروز درباره چین این کار را انجام دادند، و این خطری است که وزارت خارجه را تهدید می‌کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • ناشناس ارسالی در

  چ شر و وری گفته.باعث شد امریکا نگذاره روسیه ازمانفت بخره.بیخیال شو ظریف.کی بشه که ما از وجود روحانی و ظریف راحت شیم

  • میثم ارسالی در

   کنتور که نمیندازه فقط بلده دروغ بگه.موقع تصویب برجام میگفت همه مشکلات کشور حل میشه حالا افتاده به التماس در برابر غرب و دروغ گفتن در برابر ملت که آبروی رفتشو برگردونه.امیر کبیر زمان خخخخ

  • مجید ارسالی در

   همانطور که ما می خواهیم از دست تمامی فضولگرایان خلاص بشیم .

 • سمیاری ارسالی در

  باسلام این اقا باید هم رد صلاحیت میشد وهم محاکمه کم نداشتیم از افرادی که با اشتباهایشان لطمه زدن

 • علیزاده ارسالی در

  جناب آقای ظریف چرا این موضوع را در مجلس مطرح نکردین نوشدارو بعداز کشته شدن سهراب. مگر آقای جهانگیر چه قدرتی دربرابر مجلسیان استیضاحگر دارند

 • ناشناس ارسالی در

  ما حاضریم گرسنگی بمیریم ولی زرعی از وطنمان به دست بیگانه نیفتد به هر بهانه ای پس هشت سال علکی جنگیدیم خرمشهر را می دادیم جنگ تمام میشد اگر شهدا سر از خاک بردارند چه جوابی داریم به آنها بدیم

  • ووو ارسالی در

   خدا میدونه شما مردم کی بفهمید خیلی خیلی سرکار بودید.

 • ناشناس ارسالی در

  از حماقت این مرد همین بس که به این مملکت خدمت می کند و مدعیان خدمت در حال دزدی هستند.

 • محمودی ارسالی در

  آقای ظریف مرد است وخیلی باسواد
  امیدوارم همیشه موفق باشد.

 • مهدی ارسالی در

  سلام ما ازسیاست سری نداریم ولی خاک کشورمان خونها داد پیمال شود وای وای دیگر همین 1ذره اعتماداعتقاد ازبین خاهد رفت ایرانمان تیکه پاره نشود

 • ناشناس ارسالی در

  وضعیت معیشت درست شود کشور مان بهترین است

 • ناشناس ارسالی در

  سلام.ایران با مردانی چون ظریف همیشه پیروز است.

 • ناشناس ارسالی در

  چندین سال پیش هر از گاهی از تلوزیون می‌دیدیم که نمایندگان بنگلادش یا پاکستان و از این دست کشورها داد و بیداد میکنن و به سر و کله هم میزنن، هیچ وقت فکر نمی‌کردیم ی روزی مردان بالغ، عالم، باسواد و متدین ما که ویترین کشور هستن به این روز بیفتن.
  دو تا برادر اگرهم دعوایی دارن که نمیان پیش غریبه ها دعوا کنن. با این رفتار ها دشمن نیازی نداره با ما وارد نزاع بشه. خودمون همدیگرو از بین می‌بریم.

 • ناشناس ارسالی در

  نماینده ای که حقوق میلیاردی میگیره دلسوز مردم نیست دروغگوه

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

  دیدگاه

  توسعه