ارسال به دیگران پرینت

Object 279؛ تانک غول پیکر روسی با ۴ شنی، ظاهر بشقاب پرنده و مقاوم در برابر انفجار هسته ای

در جنگی که هیچگاه رخ نداد، ستون هایی از تانک های سنگین و با ظاهر عجیب و غریب اتحاد جماهیر شوروی می توانستند در صورت وقوع جنگ هسته ای در آلمان غربی، همچنان فعال باقی بمانند.

۵۵آنلاین :

تانک موسوم به Object 279 Kotin یک تانک عجیب و غریب متعلق به اواخر دهه ۱۹۵۰ بود که طراحی آن ترس از جنگ هسته ای را نشان می داد اما زمانی که می خواست وارد تولید انبوه شود دیگر کارآیی نداشت. این تانک بدون شکل موفقیتی برای اتحاد جماهیر شوروی نبود زیرا تنها چند نمونه اولیه از آن ساخته شد. اما ساخته شدن همین نمونه های اولیه نیز نشان از یک رویه وسواس گونه در میان طراحان نظامی ارتش سرخ بود که به دوران جنگ جهانی دوم باز می گشت.

تانک Object 279 Kotin یک ابرتانک 60 تنی ساخته شده توسط اتحاد جماهیر شوروی بود که به دلیل ساختار بشقابی شکلش در برابر حملات هسته ای مقاوم بود.

در حالی که روس ها و آلمانی ها هر دو برای برتری یافتن بر یکدیگر در میدان نبرد تلاش می کردند، هر دو طرف به طور مدام تانک های غول پیکرتر با توپ هایی بزرگ تر تولید می کردند که می توانستند مستحکم ترین خودروهای زرهی دشمن را در فاصله های طولانی نیز نابود ساخته و مقاومت بالایی نیز در صورت مورد هدف قرار گرفتن داشتند. تانک های سایز متوسطی مانند تانک افسانه ای T-34، در نهایت پیشگام تانک های تهاجمی شدند که امروزه تولید و به کار گرفته می شوند. با این وجود، کرملین تا دهه ۱۹۶۰ همچنان به تولید هزاران تانک سنگین ادامه داد تا اینکه نیکیتا خروشچف، رهبر وقت اتحاد جماهیر شوروی، به این رویه پایان داد. تانک Object 279 نیز بخشی از همین رویکرد بود. از ویژگی های قابل توجه این تانک می توان به شاسی شبیه بشقاب پرنده و ۴ شنی مجزا و غول پیکر آن اشاره کرد.

تانک Object 279 Kotin یک ابرتانک 60 تنی ساخته شده توسط اتحاد جماهیر شوروی بود که به دلیل ساختار بشقابی شکلش در برابر حملات هسته ای مقاوم بود.

این مدل از شنی به تانک ۶۰ تنی مذکور اجازه می داد که در زمین های صعب العبور و همچنین زمین های ناپایدار و نرم نیز براحتی حرکت کند و بدین ترتیب معضلی که همواره تانک ها را زمینگیر می کرد با این تانک جدید حل شده بود. همچنین Object 279 دارای موتور دیزلی بزرگی بود که ۱٫۰۰۰ اسب بخار نیرو تولید می کرد که سرعت آن را به حداکثر ۵۵ کیلومتر در ساعت رسانده و با یک بار سوختگیری می توانست ۳۰۰ کیلومتر را بپیماید. نقطه ضعف این تانک چه بود؟ انتقال قدرت در این تانک بسیار پیچیده بوده و تعمیر و نگهداری از شنی های داخلی نیز دشوار بود. ظاهر عجیب شاسی تانک برای حفاظت از آن و ۴ خدمه اش از امواج ناشی از انفجار بمب اتمی چنین طراحی شده بود.

منبع : روزیاتو
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

نظرسنجی

آیا شما در انتخابات مجلس شرکت می کنید ؟
نتیجه نظرسنجی