ارسال به دیگران پرینت

پیاده راه جدید تبریز

تبدیل کوچه تاریخی "پاساژ" تبریز به پیاده راه گردشگری

۵۵آنلاین :

شهردار منطقه هشت تبریز با بیان این‌که نام پاساژ برگرفته شده از زبان فرانسوی به معنی پیاده راه است و به نوعی اولین پیاده راه کشور در این منطقه بنا شده بود، گفت: اکنون قصد داریم اصالت و هویت تاریخی این منطقه را با سنگفرش کردن و مرمت جداره‌های تاریخی مسیر احیاء کرده و این مسیر تاریخی را به پیاده راه گردشگری تبریز تبدیل کنیم.

به گزارش ایسنا، علی مدبر در در بازدید از منطقه تاریخی میارمیاربا اشاره به قدمت تاریخی این منطقه، افزود:کوچه پاساژ در دوره قاجار احداث شده است که علاوه بر وجود چندین کنسول گری در این مسیر، دارای اولین هتل تبریز با نام گرند هتل و اولین سینمای ایران با نام سینما سولی بود.

شهردار منطقه 8 در پایان اظهار امیدواری کرد با مرمت و سنگفرش این مسیر تاریخی و تبدیل آن به پیاده راه بتوانیم تبریز قدیم را در این منطقه تاریخی شهر احیاء کنیم.

براساس گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه 8 تبریز،شهردار منطقه 8 تبریز به همراه معاونین و مدیران منطقه هشت از محور تاریخی پاساژ در میارمیار غربی بازدید و دستورات لازم را در خصوص آغاز طراحی و برنامه ریزی برای تبدیل این محور تاریخی به پیاده راه را صادر کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه