ارسال به دیگران پرینت

اعضای اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم تسلیحاتی علیه ترکیه به توافق نرسیدند

وزرای خارجه اتحادیه اروپا در نشست امروز خود در لوکزامبورگ بر سر اعمال تحریم‌های تسلیحاتی علیه ترکیه به توافق نرسیده‌اند.

۵۵آنلاین :

وزیران خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه در نشست خود در لوکزامبورگ در توافق برای اعمال تحریم تسلیحاتی علیه ترکیه ناکام مانده‌اند و صرفا در بیانیه‌ای عنوان کرده‌اند که در این رابطه موضعی محکم اتخاذ می‌کنند.

در بیانیه‌ای که در وبگاه اطلاع‌رسانی اتحادیه اروپا منتشر شده، حمله ترکیه به مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد در شمال سوریه محکوم و عنوان شده است که این اقدام می‌تواند «تبعات قابل توجهی» داشته باشد.

در حالی که پاریس و برلین در نشست امروز به دنبال اعمال تحریم یکپارچه تسلیحاتی علیه ترکیه بودند، اما از بیانیه بروکسل چنین برمی‌آید که اعضای اتحادیه اروپا در این رابطه به توافق نرسیده‌اند.

در بیانیه وزرای خارجه در مورد فروش سلاح به ترکیه آمده است: «کشورهای عضو متعهد شدند که مواضع ملی خود در قبال سیاست صادرات تسلیحاتی به ترکیه را تقویت کنند.»

تا کنون آلمان، فرانسه، فنلاند و نروژ در واکنش به عملیات ترکیه در سوریه، فروش سلاح به آنکارا با تعلیق کرده‌اند. با این حال ترکیه اعلام کرده تحت هیچ شرایطی حملات خود را متوقف نخواهد کرد.

عملیات نظامی ترکیه علیه شبه‌نظامیان کُرد شمال سوریه که از ۱۷ مهر آغاز شد، با انتقاد شدید کشورهای اروپایی و اتحادیه عرب مواجه شد. بنا بر اعلام آنکارا، ارتش ترکیه قصد دارد تا عمق ۳۰ تا ۳۵ کیلومتری سوریه پیشروی کند.

منبع : خبرگزاری فارس
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه