ارسال به دیگران پرینت

ترکیه : طرح نتانیاهو شرم آور و ناقض قوانین بین المللی است

وزارت امورخارجه ترکیه روز چهارشنبه وعده انتخاباتی نخست وزیر اسرائیل در مورد الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به فلسطین اشغالی را محکوم کرد و از جامعه جهانی خواست اقدام جدی و عملی در برابر صهیونیست‌ها انجام دهند

۵۵آنلاین :

وزارت امورخارجه ترکیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد؛ سخنان بنیامین نتانیاهو شکل جدیدی از اشغالگری مستمر اسرائیل در طول ده ها سال و اقدامات غیرقانونی آن است.

این بیانیه تاکید کرد: به هیچ وجه نمی توان اجازه داد این اقدام غیرقانونی عملی شود.

ترکیه از جامعه جهانی خواست که در برابر تجاوز وقیحانه اسرائیل به اصول و مبانی بین المللی سکوت نکند و با شدیدترین اقدامات به آن پاسخ دهد.

وزارت امورخارجه ترکیه در ادامه تاکید کرد که این کشور در کنار مردم فلسطین می ماند و از مبارزه عادلانه آنها برای دست یابی به استقلال حمایت می کند.

«مولود چاووش‌ اوغلو» وزیر امورخارجه ترکیه نیز روز گذشته (سه شنبه) در واکنش به سخنان نتانیاهو گفت: وعده های انتخاباتی نخست وزیر اسرائیل در راستای تحکیم نژادپرستی است.

وی افزود: همان گونه که از سخنان نخست وزیر اسرائیل مشخص است، هدف وی تحکیم پایه های آپارتاید و نژادپرستی می باشد، اما ترکیه در کنار برادران فلسطینی خود بوده و خواهد بود.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیشب (سه شنبه) در سخنرانی انتخاباتی مدعی شد که شهرک های یهودی نشین و دره اردن در کرانه باختری را به سرزمین اشغالی ملحق می کند.

سخنان نتانیاهو با مخالفت های شدید گروه های فلسطینی، سازمان ملل و کشورهای اسلامی و عربی روبه رو شده است.

منبع : انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه