ارسال به دیگران پرینت

مراکز تفکیک زباله تهران و نقاهتگاه سگ‌ها

حسن خلیل آبادی و احمد مسجدجامعی، دو تن از اعضای شورای شهر تهران، جمعه ۳۱ خرداد، از مرکز دپو و دفن زباله‌های شهر تهران در آراد کوه و مرکز عقیم سازی و نقاهتگاه سگ‌ها بازدید کردند.

۵۵آنلاین :

احمد مسجدجامعی و حسن خلیل آبادی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران به همراه مدیرانی از سازمان مدیریت پسماند و تنی چند از اصحاب رسانه در تهرانگردی این هفته از مرکز جمع آوری و بازیافت زباله های تهران در آرادکوه و بخش های مختلف سازمان مدیریت پسماند و همچنین مرکز عقیم سازی و نقاهتگاه سگ‌ها بازدید کردند.

مسجد جامعی در بازدید از سازمان مدیریت پسماند تهران با اشاره به این که ۶درصد از کودکان کار در بحث پسماند مشغول به کار هستند، افزود: در بحث کودکان کار محدودیت هایی به صورت قانونی وجود دارد.‌وی پیش از عزیمت به سمت مرکز دپو زباله آرادکوه گفت: از نظر رویکرد زیست محیطی باید گفت که شیرابه ها در آرادکوه آلودگی به وجود می آورند و با رویکرد اجتماعی باید کسانی که زباله را تولید می کنند و روند تفکیک زباله را مورد بررسی قرار داد.

در ادامه رضا عبدلی مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند با ارائه تاریخچه عملکرد این سازمان گفت:این سازمان در نظر دارد با تهیه سند بالادستی و ارائه طرح جامع به بهبود عملکرد خود بپردازد.

عبدلی افزود: زباله دارای سه بخش است؛ قسمت ارزشمند آن مانند آهن،پلاستیک، کاغذ و شیشه که قابل بازیافت است، بخش دیگر مواد آلی که قابل برگشت به طبیعت است و دسته سوم مواد ریجکت مانند ظروف یک بار مصرف.‌ مسجدجامعی در بازدید از نیروگاه زباله سوز آرادکوه تهران با اشاره به صرفه نبودن میزان برق تولیدی این نیروگاه افزود: روزانه ۲۰۰۰ تن زباله می سوزد و فقط سه مگاوات برق تولید می شود که یک مگاوات آن هم مصرف داخلی خود دستگاه زباله سوز می شود.

منبع : فرارو
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه