خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

شانس بیشتر دیاباته برای کفش طلا/ رکورد ضعیف‌ترین آقای گل لیگ برتر شکسته می‌شود؟

باتوجه به بازی‌های باقی‌مانده پرسپولیس، صنعت نفت، پیکان و استقلال، شیخ دیاباته شانس بیش‌تری برای آقای گلی و کسب کفش طلای فوتبال ایران نسبت به چهار رقیب دیگر خود دارد.

 در حالی که تنها ۳ هفته به پایان نوزدهمین دوره لیگ برتر مانده است پنج بازیکن بیش‌ترین شانس آقای گلی را دارند که در این بین شانس مهاجم خارجی استقلال یعنی شیخ دیاباته و هم‌چنین مهاجم گلزن پیکان یعنی شهریار مغانلو بیش‌تر از سایر بازیکنان است.

پس از گذشت بیست و هفت هفته از لیگ برتر، دیاباته از استقلال و مغانلو از پیکان با ۱۲ گل در رده نخست قرار دارند و عیسی آل‌کثیر با به ثمر رساندن ۱۱ گل در جایگاه بعدی قرار دارد. پس از او نیز دو بازیکن پرسپولیس یعنی علی علیپور و مهدی ترابی با ۱۰ گل در رده سوم قرار گرفته‌اند. هفته‌های پایانی و بازی‌های باقی مانده از لیگ نوزدهم نشان می‌دهد که مهاجم استقلال کار ساده‌تری را نسبت به رقیبان خود دارد تا بتواند در اولین فصل حضورش در ایران به این عنوان دست پیدا کند. 

البته اگر دیاباته و مغانلو نتوانند بیش از یک گل در این ۳ بازی به ثمر برسانند، با رکورد ضعیف‌ترین آقای گل تاریخ لیگ برتر که به نام ادموند بزیک در لیگ دوم خورده است، برابری می‌کنند. بزیک در آن سال با پیراهن سپاهان موفق شد تنها ۱۳ گل به ثمر برساند و به این عنوان دست پیدا کند. رکورد بیش‌ترین گل زده در تاریخ لیگ برتر، کماکان متعلق به رضا نوروزی است که در فصل ۹۰- ۸۹ موفق شد با پیراهن فولاد ۲۴ گل وارد دروازه رقیبان کند.

در صورت آقای گلی دیاباته، او به ششمین خارجی تاریخ لیگ برتر تبدیل می‌شود که توانسته این عنوان را کسب کند. هم چنین اگر هم دیاباته و هم مغانلو بتوانند آقای گل لیگ نوزدهم شوند، برای چهارمین‌بار است که در تاریخ فوتبال ایران، ۲ بازیکن مشترکا به این عنوان دست پیدا کرده‌اند و این در حالی است که تا به حال ۳ بازیکن به صورتا هم‌زمان نتوانسه‌اند در فوتبال ایران صاحب کفش طلا شوند.  فصل گذشته ۲ مهاجم برزیلی یعنی کی‌روش استنلی از سپاهان و لوسیانو پریرا از فولاد به طور مشترک و با ۱۶ گل آقای گل لیگ برتر شدند.

فقط

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه