خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

اوقاف کرمانشاه در مورد تخریب خانقاه توضیح داد

در پی انتشار ویدیویی در فضای مجازی مبنی بر تخریب بنای تاریخی موسوم به خانقاه در شهر کرمانشاه، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در این ارتباط توضیحاتی ارایه کرد.

حجت الاسلام محمد صالحی عصر پنجشنبه به خبرنگاران گفت که این ملک مخروبه ثبت میراث فرهنگی هم نشده بود و این اداره هم ادعای ثبت آن را نداشت و ما برای حفظ جان شهروندان و رهگذران اندک بنای باقی‌مانده آن را تخریب کردیم.

او با بیان اینکه این ملک به اوقاف واگذار شده بود و اسناد آن هم موجود است، افزود: صاحبان ملک در سالیان گذشته آن را به اوقاف واگذار کرده بودند و اسناد این واگذاری هم موجود است.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه فرسودگی بنا و تخریب شدن آن در سال های گذشته جان یک شهروند جوان را گرفت، گفت: برای حفظ امنیت جان شهروندان تصمیم ‌گرفتیم‌ اندک بنای باقی‌مانده را نیز تخریب کنیم‌ تا مبادا جان مردم را تهدید کند.

حجت الاسلام صالحی افزود: پس از فوت این جوان اوقاف به عنوان متولی ملک به چالش کشیده شد و اهالی محل هم بارها به استانداری و اداره اوقاف نامه نوشتند که این ملک هر آن احتمال ریزش دارد و جان افراد را تهدید می کند.

وی با بیان این‌که این ملک چون ثبت تاریخی نشده بود و میراث فرهنگی امکان هزینه کردن در آن را نداشت و ما از ترس ریزش و تهدید جان شهروندان مجبور شدیم چند آجر باقی‌مانده آن را فرو بریزیم.

این ملک در خیابان شریعتی شهر کرمانشاه واقع شده است.

 

منبع: ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه