ارسال به دیگران پرینت

نماینده پارلمان اسراییل | اشغالگری اسراییل و نه ایران مشکل اصلی منطقه است

ایمن عوده:مساله اصلی خاورمیانه نه ایران بلکه اشغالگری اسراییل است.. ما نه از منظر ملی و نه از زاویه اخلاقی نمی‌توانیم این منطق دوگانه غلط را بپذیریم."

"ایمن عوده" رییس فراکسیون مشترک عربی در پارلمان اسراییل (کنست) در انتقاد از توافقنامه صلح بین اسراییل و امارات و بحرین، گفت اشغالگری اسراییل مساله و مشکل اصلی منطقه است نه ایران.

 "ایمن عوده" رییس فراکسیون 15 نفره مشترک عربی در کنست در مصاحبه با شبکه خبری "المیادین" لبنان در این باره گفته است: توافقنامه صلح بین اسراییل و 2 کشورعربی امارات و بحرین موسوم به " توافقنامه آبراهام" بر مبنای 2 پیش‌فرض غلط بنا نهاده شده است:1- مساله اساسی در خاورمیانه نه اسراییل بلکه ایران است و دوم اینکه باید در برابر این مشکل اساسی، اسراییل و کشورهای عربی متحد شوند.

او با رد پیش‌فرض این توافق گفت مساله اصلی بحران خاورمیانه ادامه اشغالگری اسراییل است نه ایران.

13 عضو از فراکسیون مشترک عربی 15 نفره  در پارلمان اسراییل علیه توافقنامه صلح آبراهام رای دادند و 2 عضو دیگر از جمله "ایمن عوده" در رای گیری حضور نداشتند. عوده هنگام رای گیری درباره این موافقتنامه که با رای 80 نفر از پارلمان 120 نفره اسراییل به تصویب رسید، به دلیل ابتلا به کرونا در قرنطینه خانگی قرار داشت.

عوده در مصاحبه اخیر خود با المیادین با رد اینکه مشکل اصلی در خاورمیانه سیاست‌ها و رفتار منطقه‌ای ایران است، گفت:" توافقنامه آبراهام بر منطق و پیش‌فرضی نادرست بنا نهاده شده و مساله اصلی خاورمیانه نه ایران بلکه اشغالگری اسراییل است.. ما نه از منظر ملی و نه از زاویه اخلاقی نمی‌توانیم این منطق دوگانه غلط را بپذیریم."

"بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر اسراییل به رای مخالف اعضای فراکسیون مشترک عربی به توافقنامه آبراهام واکنش نشان داده و این اقدام آنها را محکوم کرده است. او گفته است:" "باورنکردنی است که در پارلمان اسراییل عده‌ای وجود دارند که به صلح رأی نمی‌دهند...کسانی  که به ظاهر در اردوگاه صلح هستند اما با صلح مخالفند. شما صلح واقعی نمی‌خواهید، بلکه ماکتی از صلح را می‌خواهید که در آن اسرائیل به تدریج از بین برود. "

 

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه