ارسال به دیگران پرینت

نویسنده استرالیایی به جاسوسی چین متهم شد

"یانگ هنگون"، نویسنده استرالیایی متولد چین و مفسر سیاسی طرفدار دموکراسی، بعد از دو سال بازداشت، به طور رسمی در چین متهم به جاسوسی شده است.

به نقل از اسپوتنیک، وکیل آقای هنگون به این شبکه گفت که یانگ روز چهارشنبه محکوم شده است. وی از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد و گفت که "از مصاحبه با رسانه خارجی شدیداً منع شده است".

در عوض همسر یانگ به ای‌بی‌سی گفت که همسرش همه‌چیز را انکار می‌کند، این محکومیت را به چشم آزار سیاسی می‌بیند و از "بدرفتاری ذهنی" به دنبال "اقامت شش ماهه تحت نظارت" شکایت دارد.

همسر یانگ توضیح داد: او به طور رسمی از سوی دادگاه متهم شناخته شد و مطابق با توصیه کیفرخواست، مقامات نیز پنج جرم را برای او ذکر کردند. با این حال، بنا بر توافق محرمانه، وکیل نمی‌تواند هیچ‌گونه جزئیاتی را افشا کند.

یانگ در ژانویه ۲۰۱۹، زمانی که به خاطر مسائل مربوط به ویزا وارد چین شد، بازداشت شد. این مرد ۵۵ ساله که گفته می‌شود کارمند سابق وزارت خارجه چین است، از تابعیت استرالیا  برخوردار است. اسکات ماریسون، نخست‌وزیر استرالیا گفته که این کشور در حال فشار برای یک فرآیند شفاف، عادلانه و منصفانه در پرونده یانگ است.

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه