ارسال به دیگران پرینت

آلمان فرانسه را در لیست مناطق پر خطر کرونایی خود قرار داد

به دلیل افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا در فرانسه دولت آلمان این کشور را در لیست مناطق پر خطر کرونایی خود قرار داده و از روز یکشنبه مسافران برای ورود به این کشور باید تست کرونا بدهند. در مقابل انستیتو رابرت کخ آلمان مناطق تیرول اتریش، جمهوری چک و اسلواکی را از لیست مناطق خطر ویروس های جهش یافته خارج کرد. به این ترتیب بخش عمده محدودیت های سفر اعمال شده علیه این کشورها لغو می شود.

انستیتو رابرت کخ آلمان به دلیل موارد بالای ابتلا به کرونا در فرانسه این کشور را در لیست مناطق پر خطر کرونایی خود قرار داده و محدودیت‌هایی علیه مسافران ورودی از این کشور از روز یکشنبه اعمال خواهد شد.

به گزارش روزنامه "دی ولت" آلمان، به دلیل افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا در فرانسه دولت آلمان این کشور را در لیست مناطق پر خطر کرونایی خود قرار داده و از روز یکشنبه مسافران برای ورود به این کشور باید تست کرونا بدهند. در مقابل انستیتو رابرت کخ آلمان مناطق تیرول اتریش، جمهوری چک و اسلواکی را از لیست مناطق خطر ویروس های جهش یافته خارج کرد. به این ترتیب بخش عمده محدودیت های سفر اعمال شده علیه این کشورها لغو می شود.

موارد ابتلا به کرونا در چند هفته گذشته به طور مداوم در فرانسه افزایش پیدا کرده و نهادهای بهداشتی این کشور به صورت میانگین از ابتلای روزانه حدود 30 هزار نفر به کرونا در این کشور خبر می دهند. شرایط در بیمارستان ها در بسیاری از مناطق متشنج است. شمار مبتلایان جدید به ازای هر 100 هزار نفر در یک هفته به بیش از 300 نفر افزایش پیدا کرده است. آلمان کشورهایی که این رقم از 200 مورد فزونی یابد را در لیست مناطق پر خطر کرونایی خود قرار می دهد.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هم از قراردادن فرانسه در لیست مناطق پر خطر کرونایی آلمان به دلیل شمار بالای ابتلا به کرونا در این کشور حمایت کرده است.

وزیر بهداشت فرانسه تصویر تیره و تاری از شرایط کرونایی در کشورش را ترسیم کرده و اعلام کرد: شرایط خوب نیست. این پاندمی تقریبا در همه جای کشور سریع تر گسترش می یابد. وی برای سه منطقه دیگر از کشور شرایط قرنطینه ای اعلام کرد.

از روز سه شنبه هم سفرهای هوایی به آلمان تنها با ارائه یک تست منفی کرونا امکان پذیر خواهد بود. این خبر را وزیر بهداشت آلمان روز جمعه در سخنانی در برلین اعلام کرد.

"فرانک والتر اشتاین مایر"، رئیس جمهور آلمان هم امروز ( جمعه) در سخنانی پشتکار و استقامت بالا برای غلبه بر بحران کرونا را از شهروندان درخواست کرده و گفت: بله تونل ( بحران کرونا) طولانی تر از آنچه که ما فکر می کردیم و امیدوار بودیم شده است؛ اما اکنون و در مواجهه با موج سوم کرونا زمان عقب نشینی، ناامیدی و یا تسویه حساب نیست.

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز ( جمعه) از ابتلای 21573 مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داد و 183 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

"لوتار ویلر"، رئیس انستیتو رابرت کخ آلمان هم امکان ابتلای روزانه حدود 100 هزار نفر به کرونا در کشورش را قابل تصور دانسته و تاکید کرد: اگر اوضاع از طریق اقدامات ضد کرونایی مهار نشود چنین سناریویی می تواند به وقوع بپیوندد.

وزیر بهداشت آلمان هم با توجه به آمارهای روزافزون ابتلا به کرونا درباره فشار قریب الوقوع بالا به سیستم بهداشت و درمان کشور هشدار داده و گفت: در حال حاضر آمارهای کرونایی به سرعت افزایش می یابد و ویروس های جهش یافته شرایط بخصوص خطرناکی را ایجاد می کنند. اگر این وضعیت همچنان ادامه یابد این خطر وجود دارد که سیستم بهداشت و درمان ما در ماه آوریل تحت فشار بالا قرار گیرد. اگر ما سریع تر در مقابل این روند نایستیم عواقب آن فاجعه بار خواهد بود.

وی از شهروندان خواست روابط خود را کاهش داده و به قواعد مهار کرونا پایبند باشند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در آلمان 2740066 نفر به کرونا مبتلا شده و 76187 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه