ارسال به دیگران پرینت

ارتش یمن | فرودگاه «ابها» عربستان مورد هدف قرار گرفت

«سرتیپ یحیی سریع»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن از عملیات پهپادی ارتش این کشور در عمق عربستان سعودی خبر داد. او امروز سه‌شنبه در حساب توییتری خود با اعلام این خبر نوشت: «در راستای پاسخ مشروع و طبیعی به تشدید عملیات و محاصره کامل [ائتلاف سعودی] علیه کشور ما، یگان پهپادی ظهر امروز عملیات تهاجمی علیه فرودگاه بین ‌المللی أبها انجام داد».

«سرتیپ یحیی سریع»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن از عملیات پهپادی ارتش این کشور در عمق عربستان سعودی خبر داد.

او امروز سه‌شنبه در حساب توییتری خود با اعلام این خبر نوشت: «در راستای پاسخ مشروع و طبیعی به تشدید عملیات و محاصره کامل [ائتلاف سعودی] علیه کشور ما، یگان پهپادی ظهر امروز عملیات تهاجمی علیه فرودگاه بین ‌المللی أبها انجام داد».

او گفت که این عملیات با پهپادهای دوربرد قاصف ۲ کی صورت گرفته و اصابت این پهپادها به هدف تعیین شده دقیق بوده است.

ارتش یمن پیش‌تر نیز این فرودگاه را که میزبان جنگنده‌های ائتلاف سعودی است، هدف قرار داده است و طی یک هفته اخیر این فرودگاه هدف پنج عملیات پهپادی بوده است.

ائتلاف عربستان سعودی از بیم حملات موشکی و پهپادی، در طول جنگ علیه یمن، پرنده‌های مهاجم خود را در مراکز غیرنظامی مستقر کرده است تا یمنی‌ها را به عنوان کسانی که مناطق غیرنظامی مانند فرودگاه‌ها را هدف قرار می‌دهند، معرفی کند. فرودگاه ابها در کنار پایگاه هوایی ملک خالد در خمیس مشیط جزو فرودگاه‌هایی هستند که بیشترین حملات هوایی این ائتلاف علیه یمن از این دو مکان انجام می‌شود.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه