ارسال به دیگران پرینت

کرونا | صدور پاسپورت کرونایی دراروپا تصویب شد

«اورسولا ون‌درلین» رییس کمیسیون اروپا اعلام کرد تا چند روز دیگر پاسپورت واکسن کرونا برای عبور و مرور آسان شهروندان اروپایی صادر خواهد شد. این پاسپورت به دارندگان آن امکان می‌دهد دریافت واکسن کرونا را اثبات کرده و به راحتی در مرزهای اروپا مسافرت کنند. صدور چنین پاسپورتی از سوی کمیسیون اروپا به منظور مقابله با تبعات اقتصادی کمرشکن ناشی از شیوع کرونا و فلج شدن صنعت گردشگری بوده است.

«اورسولا ون‌درلین» رییس کمیسیون اروپا اعلام کرد تا چند روز دیگر پاسپورت واکسن کرونا برای عبور و مرور آسان شهروندان اروپایی صادر خواهد شد. این پاسپورت به دارندگان آن امکان می‌دهد دریافت واکسن کرونا را اثبات کرده و به راحتی در مرزهای اروپا مسافرت کنند. تصمیم برای صدور پاسپورت کرونایی باعث ایجاد دودستگی در کشورهای اروپایی شده بود و برخی از کشورها با آن موافق نبودند. این درحالی است که برخی کشورهای این اتحادیه نوعی گواهی سلامت را برای مسافرت شهروندان خود راه‌اندازی کرده بودند.

صدور چنین پاسپورتی از سوی کمیسیون اروپا به منظور مقابله با تبعات اقتصادی کمرشکن ناشی از شیوع کرونا و فلج شدن صنعت گردشگری بوده است.

یونان، اسپانیا، چک، پرتغال، ایتالیا و لهستان کشورهایی بودند که پیش از این گواهی سلامت کرونایی برای مسافرت آسان شهروندان خود صادر کرده بودند.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه