ارسال به دیگران پرینت

تمدید محدودیت‌های کرونایی در آلمان بجز در مدارس و آرایشگاه‌ها

بنا بر تصمیماتی که در نشست آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان با مسئولان ایالتی این کشور در روز چهارشنبه ۱۰ فوریه (۲۲ بهمن) گرفته شد، محدودیت‌های کرونایی تا روز هفتم مارس یعنی تا بیش از سه هفته دیگر ادامه خواهد یافت. این برنامه بازگشایی مدارس و آرایشگاه‌ها را شامل نمی‌شود.

بسیاری از مسئولان ایالت‌های آلمان قصد دارند مدارس و مهدکودک‌‌ها را از روز ۲۰ فوریه به تدریج و با رعایت مقررات شدید بهداشتی باز کنند. همچنین آرایشگاه‌ها می‌توانند فعالیت خود را از اول مارس شروع کنند. 

بر اساس مقررات جدید با کاهش شمار مبتلایان به کرونا به زیر ۳۵ نفر از هر ۱۰۰ هزار نفر ظرف یک هفته، برخی حوزه‌های دیگر مانند موزه‌ها، مغازه‌ها و برخی رشته‌های دیگر اقتصادی می‌توانند فعالیت‌ خود را آغاز کنند. این رقم تا پیش از شیوع نوع جدید ویروس کرونا به ۵۰ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر رسیده بود.

مرکل با اشاره به نوع جدید ویروس کرونا که قدرت سرایت خیلی بیشتری دارد، بر ضرورت حیاتی ادامه محدودیت‌ها تا نیمه مارس تاکید کرد.

در نشست روز چهارشنبه در مورد برنامه واکسیناسیون شهروندان آلمانی، در صورت بازگشایی زودرس مدارس نیز بحث شد. زیرا در این صورت باید معلمان و کارکنان مهدکودک‌ها زودتر از موعد تعیین شده واکسینه شوند. تاکنون این گروه در رده سوم الویت واکسیناسیون، یعنی پس از افراد سالمند و افرادی با ریسک بالای ابتلا به کرونا قرار داشتند.

موارد جدید مبتلایان به بیماری کرونا ظرف ۲۴ ساعت گذشته در آلمان به ۸۰۷۲ نفر رسیده که نسبت به هفته گذشته ۱۶۳۳ مورد کم‌تر است. در همین فاصله زمانی ۸۱۳ نفر جان خود را بر اثر بیماری کووید۱۹ از دست داده‌اند. مجموع تلفات جانی در ارتباط با این بیماری در آلمان تا این تاریخ به ۶۲ هزار و ۹۶۹ تن رسیده است.

 

منبع: اخبار روز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه