ارسال به دیگران پرینت

طالبان | هرچقدر نیروهای نظامی خارجی افغانستان را ترک کنند، جنگ زودتر تمام می‌شود.

گروه طالبان از ادامه روند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان ابراز رضایت کرد. ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در واکنش به این تصمیم آمریکا آن را خبری خوب برای مردم هر دو کشور نامید. وی گفت: هرچقدر نیروهای نظامی خارجی افغانستان را ترک کنند، جنگ زودتر تمام می‌شود.

گروه طالبان از ادامه روند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان ابراز رضایت کرد.

به گزارش شفقنا به نقل از فرانس۲۴؛ پنتاگون چند روز پیش اعلام کرد ۲ هزار نیروی نظامی مستقر در خاک افغانستان را از این کشور خارج خواهد کرد. وزارت دفاع آمریکا همچنین از خروج نیروهایش از عراق نیز خبر داده است. طالبان با استقبال از این تصمیم آن را گامی مثبت و خوب برای پایان دادن به درگیری دو دهه‌ای در افغانستان خواند. این موضع طالبان درحالی اتخاذ می‌شود که مذاکرات این گروه با دولت کابل به نتیجه نرسیده و این گروه همچنان به کشتار مردم و نیروهای نظامی افغانستان ادامه می‌دهد.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در واکنش به این تصمیم آمریکا آن را خبری خوب برای مردم هر دو کشور نامید. وی گفت: هرچقدر نیروهای نظامی خارجی افغانستان را ترک کنند، جنگ زودتر تمام می‌شود.

خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان نگرانی کارشناسان منطقه‌ای را در پی داشته چرا که آنها معتقدند خروج آمریکا از افغانستان باعث قدرت بیشتر طالبان و حملات روزافزون این گروه تندرو خواهد شد.

براساس طرح صلح آمریکا و طالبان، این کشور باید تا بهار سال ۲۰۲۱ همه نیروهای خود را از خاک افغانستان خارج کند. در عوض طالبان متعهد شده به نیروهای آمریکایی حمله نکند و جلوی حملات گروه‌هایی نظیر داعش و القاعده را هم بگیرد. عملاً این قول طالبان تاکنون محقق نشده و این گروه همچنان به حملات خود به نیروهای افغان و مردم این کشور ادامه می‌دهد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه