ارسال به دیگران پرینت

نتایج نظرسنجی جدید:

انتخابات | کاهش محبوبیت ترامپ در میان یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های حمایتی

تحلیل‌های مبتنی بر نظرسنجی رویترز/ایپسوس از ماه مه تا اوت و داده‌های نظرسنجی‌های سر صندوق در انتخابات ۲۰۱۶ بیان‌گر آن هستند که ترامپ در میان سفید‌پوستان دانشگاه‌نرفته که ۴۴ درصد از رای‌دهندگان آمریکایی را در انتخابات ۴ سال قبل تشکیل می‌دادند حمایت از دست داده است. این گروه در انتخابات چهار سال قبل به‌شدت جمهوری‌خواهان را به دموکرات‌ها ترجیح می‌دادند.

براساس نتایج یک نظرسنجی جدید محبوبیت رئیس‌جمهور آمریکا در میان سفید‌پوستان دانشگاه‌ نرفته، ۹ درصد کاهش یافته، در حالی که درصد بالایی از این گروه، چهار سال گذشته به او رأی داده بودند.

 بر اساس نتایج نظرسنجی مشترک مرکز ایپسوس و خبر‌گزاری رویترز که از ماه مه تا اوت انجام شده، محبوبیت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در میان سفید‌پوستان دانشگاه نرفته ۹ درصد کاهش یافته است.

به نوشته خبر‌گزاری رویترز، تحلیل‌های مبتنی بر نظرسنجی رویترز/ایپسوس از ماه مه تا اوت و داده‌های نظرسنجی‌های سر صندوق در انتخابات 2016 بیان‌گر آن هستند که ترامپ در میان سفید‌پوستان دانشگاه‌نرفته که 44 درصد از رای‌دهندگان آمریکایی را در انتخابات 4 سال قبل تشکیل می‌دادند حمایت از دست داده است. این گروه در انتخابات چهار سال قبل به‌شدت جمهوری‌خواهان را به دموکرات‌ها ترجیح می‌دادند.

رویترز نوشته، ترامپ با 46 درصد همچنان در میان این گروه از «جو بایدن»، رقیب دموکراتش محبوب‌تر است که 34 درصد محبوبیت دارد؛ اما این برتری 12 درصدی در ماه اوت، در ماه مه 21 درصد بود. همچنین برتری ترامپ در این طیف نسبت به کلینتون در انتخابات چهار سال قبل، 34 درصد بود.

اما مسئله نگران کننده برای ترامپ تعهد رأی‌دهندگان حامی اوست که امسال افزایش چشم‌گیری نداشته است و این در حالی است که اقلیت‌ها، زنان، ساکنان شهر‌ و حومه و مردم کم‌درآمد آمریکا بیشتر به سمت دموکرات‌ها تمایل پیدا کرده‌اند.

آمار و ارقام نشان می‌دهد که این بار در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو، جمهوری‌خواهان آمریکا برای کسب رأی، فشار بیشتری را متحمل خواهند شد.

طبق یک نظرسنجی‌ دیگر که شبکه‌ سی‌ان‌ان منتشر کرده، بایدن از رقیب جمهوری‌خواه ۱۰ درصد پیش افتاده و این در حالی است که این برتری‌ها در نظرسنجی‌های گذشته نیز تداوم داشته است.

طبق نظرسنجی مشترک شبکه سی‌بی‌اس نیوز و موسسه یوگاو، بایدن توانسته نظر مثبت ۵https://www.55online.news/fa/tiny/news-167844۲ درصد از رأی‌دهندگان احتمالی در سطح کل کشور آمریکا را کسب کند و دونالد ترامپ ۴۲ درصد را کسب کرده است

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه