ارسال به دیگران پرینت

دور هفتم مذاکرات هسته ای در دولت آینده ایران برگزار می شود

یک خبرگزاری غربی مدعی شده که دور آتی گفتگوهای هسته ای با ایران بعد از روی کار آمدن دولت جدید در این کشور خواهد بود.

دور هفتم مذاکرات هسته ای در دولت آینده ایران برگزار می شود

پایگاه آمریکایی بلومبرگ در گزارشی مدعی شده که دور بعدی گفتگوهای هسته‌ای با ایران و قدرت‌های جهانی احتمالاً بعد از شروع به کار دولت جدید آتی در تهران خواهد بود.

بلومبرگ احتمال تعویق مذاکرات هسته‌ای با ایران تا روی کار آمدن دولت جدید را به نقل از یک منبع دیپلماتیک اعلام کرده که نامش را فاش نکرده است.

این گزارش کمتر از یک روز پس از آن منتشر شد که ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا مدعی شد که این کشور برای دور هفتم مذاکرات وین با هدف احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ ضرب‌الاجل تعیین نمی‌کند اما این تهران است که باید برای از سر گرفتن مذاکرات تصمیم بگیرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: ما برای این گفتگوها ضرب‌الاجل تعیین نمی‌کنیم اما ما آگاهیم که گذشت زمان و پیشرفت‌های هسته‌ای ایران در دیدگاه ما در مورد بازگشت نهایی به برجام تأثیر خواهد داشت.

تاکنون شش دور از مذاکرات غیرمستقیم میان ایران و آمریکا برای احیای برجام، در وین پایتخت اتریش برگزار شده است.

مجلس شورای اسلامی ۱۱ آذر پارسال در مصوبه‌ای که به تأیید شورای نگهبان رسید، دولت را ملزم کرد که اگر تا سوم اسفند همان سال تحریم‌های مالی، بانکی و نفت حذف نشود، ایران اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف کند و تولید اورانیوم فلزی، غنی‌سازی ۲۰ درصدی و استفاده از سانتریفیوژهای پیشرفته را در دستور کار خود قرار دهد.

 

منبع: مهر
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی