ارسال به دیگران پرینت

علائم ویروس کرونا دلتا

علائم کرونای دلتا هندی شبیه سرماخوردگی از جمله آب ریزش بینی، تب، گلودرد و سردرد است.

علائم کرونای دلتا هندی شبیه سرماخوردگی از جمله آب ریزش بینی، تب، گلودرد و سردرد است. کرونا دلتا به جهت همین شباهت به سرماخوردگی و اینکه بسیازی آن را یک سرماخوردگی تلقی می کنند بسیار سرایت پذیری بالایی دارد. در ادامه جزئیات بیشتر از علائم ویروس کرونا دلتا را با هم می خوانیم.

دکتر جمیل صادقی فر اظهار داشت: مردم هشیار باشند این نوع علائم را با سرماخوردگی اشتباه نگیرند چرا که سبب تاخیر در روند تشخیص و درمان آنها می شود.

وی افزود: کیت تشخیصی این نوع از کرونا محدود بوده و در اختیار انستیتو پاستور در مرکز است و در جنوب کشور مواردی از ابتلا و فوت ثبت شده و فرض را باید بر دلتای هندی گذاشت.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: با وجود هشدار در خصوص شیوع کرونا دلتا اما تفاوتی در رعایت پروتکل ها بین مردم وجود ندارد و شاهد تجمع ها بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی و ماسک هستیم.

صادقی فر تاکید کرد: ویروس کرونا با سویه دلتای هندی تاکنون به صورت مثبت قطعی در ایلام شناسایی نشده است، اما احتمال اینکه این ویروس جهش‌یافته به استان نیز سرایت کند، وجود دارد.

وی اضافه کرد: دریافت واکسن کرونا به معنی رها کردن پروتکل های بهداشتی نیست و افرادی که واکسیناسیون آنها کامل نشده است،  نیز در معرض خطر هستند از همین رو باید نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیش از پیش توجه کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه داد: هم اکنون شهرستان مهران در وضعیت قرمز کرونا قرار داشته و احتمال تغییر وضعیت سایر شهرستان های استان نیز وجود دارد، امیدواریم مردم هشدارها را جدی بگیرند و از خانواده هایشان در برابر این بیماری محافظت کنند.

صادقی فر اظهار کرد: شهرستان های ایلام، دهلران و چوار در وضعیت نارنجی و سایر شهرستان ها در وضعیت زرد قرار دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار داشت: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی بین اصناف و مردم بشدت کاهش یافته است و پس از عبور از قله پیک به نظر می رسد شاهد عادی انگاری بالایی در اکثر استان های کشور از جمله ایلام هستیم.

صادقی فر تصریح کرد: با توجه به وضعیت ناپایدار در استان های جنوبی کشور از جمله هرمزگان که اکثر شهرهای آن در وضعیت قرمز قرار دارند و گونه های جهش یافته هندی و آفریقایی شناسایی شده در صورت عدم رعایت امکان ورود این نوع ویروس به ایلام نیز وجود خواهد داشت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه