ارسال به دیگران پرینت

تمهیدات بهداشتی برای برگزاری کنکور در شهرستان اسکو اندیشیده شد

اسکو- فرماندار شهرستان اسکو گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری کنکور سراسری مطابق با پروتکل‌های بهداشتی در این شهرستان اندیشیده شده است.

بابک رضی منش اظهار داشت: امسال شهرستان اسکو میزبان ۲۲۹۱ نفر داوطلب کنکور سراسری که به صورت حضوری و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار خواهد شد.

وی افزود: از مجموع ۲۲۹۱ نفر داوطلب شرکت کننده در کنکور ۱۴۰۰ که با میزبانی شهرستان اسکو برگزار خواهد شد، ۱۵۳۲ نفر در حوزه خواهران و در محل دانشگاه پیام نور اسکو و ۷۵۹ نفر در حوزه برادران و در دبیرستان‌های شهید ابریشمی و الزهرا شهر اسکو برگزار خواهد شد.

فرماندار شهرستان اسکو از تعداد ۲۰۵۸ نفر دانش آموز کنکوری در سطح شهرستان اسکو خبر داد و گفت: از تعداد کل دانش آموزان ۹۷۹ نفر دانش آموز دختر و ۱۰۷۹ نفر پسر در آزمون کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ شرکت خواهند کرد که به نسبت سال تحصیلی گذشته از حیث تعداد ۱۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

رضی منش با اشاره به تعداد داوطلبان در گروه‌های مختلف آزمایشی ابراز کرد: در گروه آزمایشی علوم انسانی ۵۹۰ نفر داوطلب، در گروه آزمایشی علوم ریاضی ۱۹۳ نفر؛ در گروه آزمایشی علوم تجربی ۴۴۳ نفر و در گروه آزمایشی فنی ۸۳۲ نفر و در سایر گروه‌ها ۲۰۲ داوطلب در طی روزهای پنج شنبه و جمعه به رقابت خواهد پرداخت.

فرماندار شهرستان اسکو با اشاره به اهمیت برگزاری کنکور ۱۴۰۰ با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی کرونا گفت: بر همین اساس تدابیر و تمهیدات لازم برای اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی در چیدمان صندلی‌ها برای برگزاری آزمون و حضور داوطلبان به شیوه کاملاً استاندارد و بهداشتی پیش‌بینی شده است.

وی خاطر نشان کرد: قبل از ورود دانش‌آموزان برای کنکور سراسری ۱۴۰۰ به حوزه‌های مورد نظر از آنان تب سنجی انجام خواهد گرفت و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، دانش‌آموزان مشکوک برای رقابت در آزمون سراسری به اتاق ایزوله برای آزمون هدایت شده و به صورت مجزا از دیگر دانش‌آموزان در اتاق ایزوله در آزمون شرکت خواهند کرد.

رضی منش افزود: حفظ سلامت داوطلبان در طول برگزاری آزمون مهم‌ترین اولویت مسئولین است و خانواده‌های داوطلبان بابت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در محل آزمون هیچ‌گونه نگرانی نداشته باشند.

فرماندار شهرستان اسکو در پایان یادآوری کرد: همراه داشتن و استفاده از ماسک، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری و خروج از حوزه امتحانی برای شرکت‌کنندگان الزامی است.

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه