ارسال به دیگران پرینت

آرزوی مردم برای خرید پراید 130 میلیونی مایه خجالت‌زدگی است

نامزد انتخابات مجلس گفت: همچنان در تولید پراید مانده‌ایم که برای مردم آرزو است و باید آن را ۱۳۰ میلیون تومان بخرند، این مایه خجالت‌زدگی است.

 علیرضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در گفت‌وگوی بخش خبری ۲۰:۳۰ درباره راهکارش جهت رفع مشکل صنعت خودروسازی گفت: لازم است ورود واکسن کووبرکت به چرخه واکسیناسیون کشور به عنوان افتخار بزرگ ملی را تبریک بگویم.

وی ادامه داد: ما دو صورت ماجرا مقابل‌مان داریم، یکی پیشرفت‌های چشمگیر کشور در عرصه موشکی، نانو تکنولوژی و سایر موارد و دیگری نیز موضوع عقب‌افتادگی مفرط در عرصه هایی مثل خودرو است که بسیار آزار می‌دهد. اولین کار، استفاده از مدیرانی است که «ما می‌توانیم» را تجربه کرده باشند، همچنین بتوانند با خودباوری به سمت استفاده از جوانان خلاق و پرتلاش و استفاده از علم و دانش پیش روند.

زاکانی خاطرنشان کرد: در ابتدا به تحول مدیریتی نیاز داریم، بعد از آن باید دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها را به صنعت خودرو متصل کرده تا این وضعیت خراب نداشته باشیم.

وی ادامه داد: صنعت خودروسازی ما با «کیا» کره جنوبی شروع شد که امروز دنیا را فتح کرده، اما ما همچنان در تولید پراید مانده‌ایم که برای مردم آرزو است و باید آن را ۱۳۰ میلیون تومان بخرند، این مایه خجالت‌زدگی است.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری افزود :شکستن انحصار خودرو و تولید لوازم آن، امکانی را فراهم می‌کند که رقابت صحیحی در این عرضه صورت گیرد و شرایط به سمتی رود که توانمندی‌های کشور در خصوص خودروسازی به میدان آید.

زاکانی در پایان گفت: ما باید بازخورد گرفته و صحنه رقابت را با شکستن انحصار و ورود فناوری‌ها به این عرصه در مسیری قرار دهیم که ایران تبدیل به مجموعه تولیدکننده صنعت خودرو شده و ناظر به صادرات و رقابت دیگران فکر کنیم که هم بازار داخلی و هم بازار منطقه آف، لذا راحت می‌توانیم خودروسازی را از این وضعیت نجات دهیم.

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه