ارسال به دیگران پرینت

شفافیت عملکرد مشارکت مردم در انتخابات را بالا می برد

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: شفافیت عملکرد از سوی نامزدها بر میزان مشارکت مردم تأثیرگذار بوده و این امر باید به عنوان مطالبه مردمی پیگیری شود.

غلامرضا منتظری اظهار کرد: خط پایان هر انتخابات باید تحول و پویایی و رشد و بالندگی باشد و معمولاً همه در انتخاب های خود در جستجوی بهتری و برتری هستند و این امر در انتخاب نام، محیط زندگی، شغل و غیره هم نمود یافته است.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی افزود: هدف از انتخابات سیاسی و اجتماعی رشد و ارتقا و بالندگی کشور استان و روستا است و می‌خواهیم با انتخابات تحول ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه این انتخابات نمایشی از عزم ملی است، اضافه کرد: این حضور نقش تعیین کننده‌ای در کشور و سرنوشت ما خواهد داشت و هر اندازه ما حضور پررنگ تری داشته باشیم گل واژه «ما می‌خواهیم» بیشتر تجلی می‌یابد.

منتظری با اشاره به مقوله انتخاب شایسته و احسن افزود: تحولات بر محور مدیریت اتفاق می‌افتد و اگر ما بار امانت را بر شانه انسان های توانمند بگذاریم این بار به خوبی به مقصد می رسد و تحولات خوبی را شاهد خواهیم بود ولی اگر معیارِ انتخاب، تعصب و آشنایی و غیره باشد، «شایستگی» تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر دوست داریم انتخابات از آسیب کمتری برخوردار باشد باید دقت خود را بالاتر برده و فردی اصلح را انتخاب کنیم که پاکدست و کاربلد باشد.

وی گفت: ما در پله آغازین گام دوم انقلاب هستیم و قرار است با این انتخاب، ریل‌گذاری جدیدی در کشور اتفاق بیفتد؛ مسیری که خط پایان آن تحقق تمدن نوین اسلامی است لذا این تعهد باید ضریب احساس مسئولیت ما را بالاتر ببرد و به کسی رای بدهیم که توان حرکت در ریل گذاری جدید را داشته باشد.

منتظری اضافه کرد: باید به کسی رأی بدهیم که بتواند انقلاب اسلامی را بیش از گذشته به جهانیان معرفی کنند و بتوانند توان گشودن گره های اقتصادی، ارتقاء سبد معیشتی خانواده، ارتقاء فرهنگ هنر و ادب و فراهم آوردن فرصت‌های شغلی را داشته باشد لذا باید افراد کارآمد انتخاب شوند.

نماینده مردم گرگان و آق قلا با اشاره به طرح شفافیت عملکرد، افزود: این امر پیشنهاد خوبی است که رسانه‌ها باید آن را بیشتر مطرح کنند و در این روش، کاندیداها خود را معرفی کرده و می توان آن را به عنوان مطالبه مردمی پیگیری کرد.

وی تأکید کرد: این طرح شفافیت همچنین می‌تواند باعث حضور پررنگ مردم در پای صندوق های رای شود.

منتظری عنوان کرد: انتظار است در انتخابات ۱۴۰۰ شاهد حضور باشکوه مردم باشیم و برگ زرین دیگری را در تاریخ انقلاب اسلامی به ویژه در گام دوم رقم بزنیم.

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه