خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

نگرانی‌های میزبانی ایران در انتخابی جام جهانی رفع می‌شود؟

نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا و کاهش شانس میزبانی ایران در انتخابی جام جهانی، موجب درخواست این فدراسیون از وزیر امور خارجه برای حل مشکلات سد راه میزبانی ایران شده است.

با لغو مسابقات انتخابی جام جهانی در فروردین ۱۴۰۰، کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد باقی مانده مسابقات در خرداد ماه به صورت متمرکز و با میزبانی یک تیم از هر گروه برگزار می‌شود و همه تیم‌ها می‌توانند برای میزبانی مسابقات درخواست بدهند. با توجه به حق مسلم ایران برای میزبانی از مسابقات دور برگشت که در سه دیدار از چهار دیدار باقی مانده، باید در تهران میزبانی می‌کرد، کادرفنی تیم ملی خواستار گرفتن میزبانی این مسابقات به هر شکل ممکن شده است.

فدراسیون فوتبال هم از هفته‌ها قبل آمادگی خود را برای گرفتن میزبانی گروه سوم مسابقات همراه با تیم‌های عراق و بحرین ارائه کرده است. هر چند از چندین سال گذشته به این سمت، کنفدراسیون فوتبال آسیا به علت مسائل مختلفی، میزبانی رویدادهای بین‌المللی در آسیا را به ایران واگذار نکرده است و همین موضوع موجب نگرانی‌هایی مبنی بر از دست رفتن حق ایران و اعطای میزبانی به کشوری مانند بحرین شده که تا همین الان هم دو دیدار خانگی خود با ایران و عراق را برگزار کرده است.

در نتیجه این نگرانی‌ها، کنفدراسیون فوتبال آسیا ظرف روزهای گذشته نامه‌ای را مبنی بر مشکلات میزبانی در ایران به این فدراسیون ارسال کرده و خواستار توضیحات ایرانی برای حل این مسائل شده است. AFC با اشاره به مشکلات موجود مانند محدودیت‌های بانکی، مشکلات مربوط به حق پخش مسابقات، محدودیت‌های گمرکی، وضعیت قرمز ایران از حیث شیوع ویروس کرونا و ... خواستار توضیحات فدراسیون برای رفع نگرانی‌های کمیته مسابقات شده است.

دریافت این نامه با روی کار امدن شهاب‌الدین عزیزی خادم همراه شده است و او در جلسه روز یک شنبه با هیات رئیسه این فدراسیون ضرورت اخذ این میزبانی را یادآور شده است و نگران است با از دست رفتن میزبانی، شانس تیم ملی برای رقابت با عراق و بحرین برای کسب حداکثر امتیازات دور برگشت کاسته شود.

به همین دلیل او از طریق وزارت ورزش و ارتباطاتش در دولت خواستار دیداری با محمد جواد ظریف، مسئول ارشد وزارت امور خارجه ایران شده تا با همراهی و مساعدت‌های این وزارتخانه و ارائه تضمین‌های لازم به AFC، میزبانی گروه سوم انتخابی جام جهانی به ایران واگذار شود.

باید دید با توجه به سابقه کنفدراسیون فوتبال آسیا در اعطای میزبانی به ایران، کمک‌های وزارت خارجه  برای حل موانع و دغدغه‌های AFC  با رایزنی در داخل و خارج از کشور کارساز خواهد بود یا خیر. میزبانی این مسابقات با توجه به وضعیت بغرنج تیم ملی، خواسته نخست کادرفنی تیم ملی است.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه