ارسال به دیگران پرینت

شناسایی دو داروی تاثیرگذار در کاهش زمان بهبود کووید ۱۹

نتایج یک مطالعه نشان می دهد ترکیب دو داروی «باریسیتینیب» و «رمدسیویر» مدت زمان بستری بیماران کرونایی را در بیمارستان از ۸ روز به ۷ روز کاهش می دهد.

داروی باریسیتینیب در درمان روماتیسم مفصلی تأیید شده است. مطالعات قبلی هم نشان داده اند که ویژگی‌های ضدویروسی و ضدالتهابی داروی باریسیتینیب به کاهش میزان ویروس، کاهش التهاب، و بهبود علائم کووید ۱۹ در بیماران بستری شده در بیمارستان کمک می‌کند.

رمدسیویر، یک ماده ضد ویروسی است که دانشمندان در ابتدا برای درمان ابولا طراحی کردند. در حال حاضر این دارو برای درمان کووید ۱۹ مفید است. طبق نتایج یک آزمایش بالینی در ماه نوامبر، افرادی که رمدسیویر مصرف کردند زمان بهبودی شأن ۱۰ روز کاهش یافت؛ در مقابل ۱۵ روز در افرادی که دارونما مصرف کرده بودند.

حال محققان در آزمایشی دریافتند ترکیب دو دارو باریسیتینیب و رمدسیویر در مقایسه با استفاده تنهایی هریک از این داروها، به مراتب مؤثرتر است.

محققان در آزمایشی بالینی ۱۰۳۳ شرکت کننده را از سراسر جهان موردمطالعه قرار دادند. آنها ۵۱۵ نفر را در گروه دریافت کننده رمدسیویر و باریسیتینیب قرار دادند درحالیکه ۵۱۸ نفر رمدسیویر همرا با دارونما دریافت کردند. تمامی این شرکت کنندگان از روز اول تا ۲۹ روز تحت نظر بودند.

طبق گزارش این محققان، «مصرف داروی رمدسیویر همراه با باریسیتینیب بر مصرف رمدسیویر به تنهایی، در کاهش زمان بهبود و تسریع روند بهبود ارجحیت دارد.»

کسانی که رمدسیویر و باریسیتینیب دریافت کردند، در مقایسه با افرادی که رمدسیویر و دارونما مصرف کرده بودند، مدت بهبودی شأن به طورمیانگین ۱ روز کوتاه‌تر شده بود.

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه