ارسال به دیگران پرینت

شیوه امتحانات پایان ترم و نمره دهی دانشگاه شریف اعلام شد

بر اساس اعلام معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شریف، شیوه ارزیابی وضعیت پایان ترم دانشجویان این دانشگاه برای نیم سال تحصیلی جاری همان شیوه مرسوم نمره دهی (صفر تا ۲۰) خواهد بود.

در جلسه اخیر شورای مدیران آموزش دانشگاه صنعتی شریف، مجموعه نظرات دریافتی در خصوص شیوه پیشنهادی برای نمره ­دهی در نیم­ سال جاری (در پاسخ به استعلام­‌های انجام شده) جمع‌بندی شد و با توجه به آنکه اکثریت نظرات دریافتی همچنان به انتخاب شیوه مرسوم نمره­ دهی (نمره­ دهی عددی بین صفر تا ۲۰) اختصاص داشت، بنابراین مقرر شد با فرض امکان برگزاری حضوری امتحانات پایان ترم در نیم سال جاری، شیوه نمره دهی همان شیوه نمره دهی مرسوم دانشگاه خواهد بود.

همچنین علاوه بر تسهیلاتی که در گذشته برای حذف ترم و حذف درس در این نیم سال دانشجویان اعلام شده است، تسهیلات دیگری نیز برای دانشجویان صرفا در این نیم­ سال در نظر گرفته شد.

بر این اساس، با توجه به شرایط خاص نیم ­سال ۹۸-۹۹، دانشجویان می ­توانند پس از ثبت قطعی تمامی نمرات این نیم­ سال در کارنامه و در بازه زمانی که در نیم­ سال تحصیلی آتی، توسط معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تعیین و ملزومات آن در سامانه آموزش لحاظ خواهد شد، تقاضای تبدیل یکی از نمرات دروس خود به P (در صورت قرار گرفتن نمره اخذ شده در محدوده قبولی) و یا W را داشته باشند.

در صورت استفاده از گزینه تبدیل نمره یک درس به W، تعداد واحدهای باقی مانده در نیم­ سال برای دانشجویان کارشناسی نباید کمتر از ۸ واحد و برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی نباید کمتر از ۶ واحد شود.

همچنین اعلام شد به مدرسین دروس توصیه شود موضوع ارزیابی مستمر دانشجو در طول نیم ­سال را مدنظر داشته و به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که بخش قابل توجهی از نمره درس بر اساس ارزیابی مستمر دانشجو قابل تعیین باشد.

در صورتی که امکان برگزاری حضوری امتحانات پایان ترم از طرف مراجع ذی صلاح کشوری به طور کامل منتفی شود، تمهیدات پیش بینی شده به اطلاع خواهد رسید.

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه