ارسال به دیگران پرینت

نگاهی به شاخص های کلان اقتصاد آمریکا

حجم درآمدهای دولت آمریکا از سه تریلیون دلار عبور کرد.

 میزان درآمدهای مالیاتی دولت این کشور تا پایان ماه اکتبر به سه تریلیون و ۴۱۸ میلیارد و ۵۴۴ میلیون دلار رسیده است.  میزان درآمد مالیاتی هر شهروند آمریکایی تا پایان این ماه ۱۰ هزار و ۳۴۵ دلار اندازه گیری شده است.  از طرف دیگر میزان مالیات بر درآمد دولت آمریکا تا پایان ماه اکتبر به یک تریلیون و ۶۱۶ میلیارد و ۹۷۲ میلیون دلار رسیده است. این میزان درآمد برای مالیات ها بر درآمد شرکت های آمریکایی ۲۱۵ میلیارد و ۶۹۶ میلیون دلار بوده است.

در ماه اکتبر، بدهی ایالت های آمریکا یک تریلیون و ۱۹۱ میلیارد و ۹۴۶ میلیون دلار و سهم هر شهروند آمریکایی از بدهی های دولت این کشور معادل ۳۶۰۷ دلار بوده است. حجم تولید ناخالص داخلی آمریکا در بازه ۱۲ ماهه منتهی به اکتبر به ۱۹ تریلیون و ۷۸۰ میلیارد و ۲۷۰ میلیون دلار رسیده که بدین ترتیب، آمریکا جایگاه خود را به عنوان بزرگ ترین اقتصاد جهان حفظ کرده است.

جمعیت آمریکا در حال حاضر ۳۳۰ میلیون ۵۰۶ هزار و ۵۲ نفر است که از این تعداد،   ۱۴۷ میلیون و ۶۹۲ هزار نفر در بازار کار مشارکت داشته اند. شمار جمعیت بیکاران آمریکایی تا پایان این ماه معادل ۱۲ میلیون و ۵۱۸ هزار نفر بوده است.

سهم بخش خصوصی از اشتغال کل، ۱۱۶ میلیون و ۱۷۱ هزار شغل و بخش دولتی ۲۳ میلیون و ۸۵۴ هزار شغل بوده است. هم چنین هشت میلیون و ۸۶۶ هزار آمریکایی نیز خوداشتغال بوده اند.

از بین کل شاغلین آمریکایی،  ۱۲۲ میلیون و ۶۰۷ هزار نفر به صورت تمام وقت و ۲۵ میلیون و ۱۸۴ هزار نفربه صورت پاره وقت مشغول به کار بوده اند.

تا پایان ماه اکتبر متوسط قیمت خانه در آمریکا ۳۲۴ هزار و ۴۴۴ دلار و متوسط درآمد سالانه ۳۴ هزار و ۵۱۰ دلار بوده است.

در شرایطی که تا پایان این ماه ۳۵ میلیون و ۵۳۵ هزار آمریکایی در فقر زندگی می‌کرده اند،   ۱۸ میلیون و ۳۰۳ هزار نفر یک میلیون دلار یا بیشتر ثروت داشته اند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه