ارسال به دیگران پرینت

سیگار کشیدن | رکورد سیگار کشیدن

این کشورها در سیگار کشیدن رکورد زدن | مردم کدام کشورها بیشتر سیگار می کشند؟

در سال ۱۹۵۰ ارتباط بین سیگار کشیدن و سرطان ریه ثابت شد.در نقشه‌ی زیر، کشورهایی که بالاترین میزان سیگار کشیدن را در میان جمعیت ۱۵ ساله و بالاتر دارند، نشان می دهد.

این کشورها در سیگار کشیدن رکورد زدن | مردم   کدام کشورها بیشتر سیگار می کشند؟

این کشورها در سیگار کشیدن رکورد زدن

در سال ۱۹۵۰ ارتباط بین سیگار کشیدن و سرطان ریه ثابت شد.در نقشه‌ی زیر، کشورهایی که بالاترین میزان سیگار کشیدن را در میان جمعیت ۱۵ ساله و بالاتر دارند، نشان می دهد.

در سال ۱۹۵۰ ارتباط بین سیگار کشیدن و سرطان ریه ثابت شد، اگرچه پزشکان در اواخر قرن نوزدهم آن را به عنوان یک علت بالقوه شناسایی کرده بودند. از آن زمان، بسیاری از کشورها در تلاش برای کاهش نرخ استعمال دخانیات و در نتیجه اثرات آن بر سلامت، محصولات دخانی را منع کرده اند. در نقشه‌ی زیر، کشورهایی که بالاترین میزان مصرف دخانیات را در میان جمعیت ۱۵ ساله و بالاتر دارند، نشان می دهد. داده ها از سازمان بهداشت جهانی گرفته شده و تا سال ۲۰۲۲ را در بر می گیرد.

مردم  کدام کشورها بیشتر سیگار می کشند؟

در نائورو، نزدیک به نیمی از جمعیت بالای ۱۵ سال از محصولات تنباکو استفاده می کنند که بالاترین میزان در جهان است. این جزیره همچنین دارای نرخ چاقی بالایی است و نزدیک به یک سوم جمعیت از دیابت رنج می برند که دلیل آن تنوع غذایی ضعیف در عرضه مواد غذایی است.

در اینجا لیستی از نرخ سیگار کشیدن بر اساس کشور، از بالاترین به پایین ترین رتبه بندی شده است.

توجه: ارقام گرد شده است.

کشورهای بالکان نیز شاهد شیوع بالایی از مصرف دخانیات هستند که روند عمومی کاهش مصرف دخانیات در اروپا را کند می کنند. هنجارهای فرهنگی جا افتاده، قوانین سست و سیگارهای ارزان قیمت برخی از رایج ترین علل شناسایی شده هستند.

از سوی دیگر، مصرف تنباکو در قاره آمریکا و جنوب صحرای آفریقا بسیار کمتر است.

در ایالات متحده از هر چهار بزرگسال کمتر از یک نفر سیگار می کشد. افراد سیگاری در کانادا حتی کمتر از ۱۲ درصد از جمعیت است.

در برخی از کشورهای آفریقایی مانند نیجریه و غنا، تنها ۳ درصد سیگاری هستند.

جالب اینجاست که مردان تقریباً در همه کشورهای جهان بیشتر از زنان سیگار می کشند.

منبع : روزیاتو
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه