ارسال به دیگران پرینت

سهام عدالت | واریز سود سهام عدالت

آخرین سود سهام عدالت دولت سیزدهم چه تاریخی واریز می‌شود؟ | واریزی بزرگ در روزهای پایانی

در پی تلاش‌های دولت سیزدهم برای حمایت از اقشار کم‌درآمد، خبرهای خوشی برای سهامداران عدالت در راه است.

 آخرین سود سهام عدالت دولت سیزدهم چه تاریخی واریز می‌شود؟ | واریزی بزرگ در روزهای پایانی

واریزی بزرگ در روزهای پایانی دولت سیزدهم؛ سود سهام عدالت و وراث در خرداد ماه

 در پی تلاش‌های دولت سیزدهم برای حمایت از اقشار کم‌درآمد، خبرهای خوشی برای سهامداران عدالت در راه است. بنا بر اعلام مسئولان سازمان بورس، سود سهام عدالت عملکرد مالی سال ۱۴۰۱ و همچنین سود سهام عدالت وراثی که در اسفند ماه سال گذشته به دلیل مشکلات مختلف موفق به دریافت سود سهام عدالت مربوط به فرد متوفی خانواده خود نشده بودند، در خرداد ماه سال جاری به حساب جاماندگان واریز خواهد شد. 

ولی‌اله جعفری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار کشور در گفت‌وگویی عنوان کرد: مجامع شرکت‌ها همواره تاکید بر پرداخت سود در زمان و موعد مقرر دارند؛ ولی برخی از شرکت‌ها از کارفرماهای خود طلبکارند و نتوانستند مطالبات خود را دریافت کنند؛ لذا روزانه و مستمر با کارفرماها ارتباط داریم تا بدهی وصول و سود سهام پرداخت شود.

هشدار مهم پلیس فتا درباره سهام عدالت

 مجید عشقی، رئیس سازمان بورس نیز درباره واریز سود سهام عدالت گفت: امیدواریم تا خرداد بتوانیم سودهارا جمع آوری کنیم و باقی مانده سود سهام عدالت را پرداخت کنیم.

حال باید منتظر ماند تا بنا به گفته عشقی، زمان دقیق این واریزی توسط شورای عالی بورس مشخص شود. لازم به ذکر است برای دریافت این واریزی که ناشی از قصور هشت شرکت در واریز سود مرحله‌ دوم سال گذشته است، نیاز به مراجعه به هیچ سایتی نیست.

اگر چه تاکنون درباره میزان سودی که سهامداران در این مرحله دریافت می‌کنند هنوز خبری منتشر نشده اما به نظر می‌رسد طبق روال واریزی‌ها در مرحله دوم که اسفندماه ۱۴۰۲ صورت گرفت، دارندگان سبد سهام عدالت ۴۵۲ هزار تومانی می‌بایست ۴۰۹ هزار تومان دریافت کنند. افرادی که سبد ۴۹۲ هزار تومانی دارند مبلغ ۴۴۶ هزار تومان، کسانی که ۵۳۲ هزار تومان سبد دارند مبلغ ۴۸۲ هزار تومان و سهامدارانی که از سبد سهام یک میلیون تومانی برخوردارند ۹۰۶ هزار تومان سود دریافت خواهند کرد.

با توجه به اینکه هنوز این سود واریز نشده است، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در این ارتباط اعلام کرد که «علیه شرکت‌هایی که سود سهام عدالت ندادند، اقدام حقوقی صورت می‌گیرد.»

 

منبع : اقتصادآنلاین
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه