ارسال به دیگران پرینت

کوکوی مرغ | چرخ کردن گوشت مرغ

ناهار کوکوی مرغ ساده درست کن، محشر میشه | طرز تهیه کوکوی مرغ ساده به روش رستورانی

کوکوی مرغ یکی از غذاهای ساده و خوشمزه ایرانی است که با روش های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کوکوی مرغ ساده در ادامه با سایت 55آنلاین همراه باشید.

ناهار کوکوی مرغ ساده درست کن، محشر میشه | طرز تهیه کوکوی مرغ ساده به روش رستورانی

طرز تهیه کوکوی مرغ ساده به روش رستورانی

کوکوی مرغ یکی از غذاهای ساده و خوشمزه ایرانی است که با روش های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کوکوی مرغ ساده در ادامه با سایت 55آنلاین همراه باشید.

ناهار کوکوی تره درست کن، خیلی خوشمزه است | طرز تهیه کوکوی تره، ساده و خوشمزه

مواد لازم برای ۴ نفر
سینه مرغ ۲ عدد
سیب زمینی ۲ عدد متوسط
تخم مرغ ۳ عدد
پیاز ۱ عدد
جعفری خشک ۱ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
زردچوبه و روغن به مقدار کافی

طرز تهیه کوکوی مرغ ساده

مرحله اول

برای تهیه کوکوی مرغ خوشمزه می توانیم به دو روش گوشت مرغ را آماده کنیم. روش اول چرخ کردن گوشت مرغ و روش دوم که در این دستور از آن استفاده شده است این است که گوشت مرغ را ابتدا بپزیم، سپس به دیگر مواد اضافه کنیم.

مرحله دوم

برای شروع گوشت مرغ را به همراه ۲ لیوان آب و مقداری نمک و زردچوبه داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس قابلمه را روی حرارت قرار داده و صبر می کنیم تا آب جوش بیاید. پس از اینکه آب جوش آمد، کف های روی سطح آب را گرفته و دور می ریزیم.

مرحله سوم

حالا حرارت زیر قابلمه را کم کرده و اجازه می دهیم گوشت مرغ به طور کامل بپزد. در ادامه سیب زمینی ها را می شوییم، سپس به همراه ۲ لیوان آب درون یک قابلمه می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم تا سیب زمینی ها نیز بپزند.

مرحله چهارم

پس از اینکه گوشت مرغ به طور کامل پخت، آنرا درون غذاساز یا میکسر می ریزیم و به صورت یکدست پوره می کنیم. در صورت نبود غذاساز، گوشت مرغ را با رنده ریز رنده می کنیم، سپس داخل یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله پنجم

سیب زمینی ها را هم پس از اینکه به طور کامل پختند، پوست شان را می گیریم، سپس با رنده ریز رنده کرده و به کاسه اضافه می کنیم. در ادامه پیاز را با رنده ریز رنده می کنیم و پس از گرفتن آب اضافی اش به کاسه اضافه می کنیم.

مرحله ششم

در این مرحله جعفری خشک شده را به همراه تخم مرغ و مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به کاسه اضافه کرده و مواد را به خوبی ترکیب می کنیم تا یکدست شوند. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم.

مرحله هفتم

پس از اینکه روغن به خوبی داغ شد، به اندازه یک نارنگی از مایه کوکو بر می داریم و آنرا به صورت گرد شکل می دهیم، سپس با کف دست آنرا تخت می کنیم. در ادامه کوکو را درون روغن می اندازیم و اجازه می دهیم به طور کامل سرخ شود.

مرحله هشتم

پس از اینکه یک سمت کوکوها به طور کامل سرخ شد، آنها را بر می گردانیم تا سمت دیگرشان نیز سرخ شود. پس از اینکه کوکوها به طور کامل سرخ شدند، آنها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه نان سرو می کنیم.

 

منبع : نکته چی
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۱۶ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه