ارسال به دیگران پرینت

همسان سازی | همسان سازی حقوق بازنشستگان

بالاخره خبر خوش همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به گوش رسید!

با اجرای این طرح، حقوق بازنشستگان به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت و به سطح معیشت متناسب با شان و منزلت آنان نزدیک خواهد شد. این خبر مسرت‌بخش، لبخندی از رضایت را بر لبان بازنشستگان عزیز خواهد نشاند و امید را در دل‌هایشان زنده خواهد کرد.

 بالاخره خبر خوش همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به گوش رسید!

 بالاخره خبر خوش همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به گوش رسید!

با اجرای این طرح، حقوق بازنشستگان به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت و به سطح معیشت متناسب با شان و منزلت آنان نزدیک خواهد شد. این خبر مسرت‌بخش، لبخندی از رضایت را بر لبان بازنشستگان عزیز خواهد نشاند و امید را در دل‌هایشان زنده خواهد کرد.

براساس زمانبندی طراحی شده در قانون، احکام همسان‌سازی ان‌شالله از خرداد ماه اجرا و البته معوقات دو ماه نخست سال نیز پرداخت خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه جداول بودجه تا آخر اردیبهشت ماه از سوی مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد، گفت: براساس زمانبندی طراحی شده در قانون، احکام همسان‌سازی ان‌شالله از خرداد ماه اجرا و البته معوقات دو ماه نخست سال نیز پرداخت خواهد شد.

«داوود منظور» امروز در جریان برنامه پاسخگویی سازمان برنامه و بودجه به درخواست‌های مردمی، برای سومین بار در مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری حاضر شد و پاسخگوی پیام‌ها، نظرات، ایده‌ها و شکایات مخاطبان شد.

تخصیص سرانه بهداشت و درمان با احتساب اتباع خارجی

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به دغدغه شهروندی نسبت به کمبود تخت‌های بیمارستانی و سرانه بهداشتی در شهر مقدس مشهد، تصریح کرد: در دولت سیزدهم همواره تلاش کردیم که به ویژه در موضوع سلامت، افزایش اعتبارات را با شیب تندتری نسبت به سایر بخش‌ها در بودجه ۱۴۰۳ در نظر داشته باشیم؛ البته در ۱۴۰۲ و ۱۴۰۱ نیز رشد بودجه بهداشت و درمان ممتاز بود.

منظور تاکید کرد: در محاسبه سرانه‌های بهداشت و درمان نه فقط جمعیت سرشماری شده بلکه جمعیت سیال، مسافران و حتی اتباع خارجی نیز لحاظ می‌شوند و لذا سرانه بهداشت مشهد و بودجه دانشگاه علوم پزشکی این شهر مقدس نسبت به سایر شهرستان‌ها عدد بالاتری درنظر گرفته شده است.

اجرایی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از خرداد

وی افزود: سرانه تخت مشهد کمتر از سایر شهرستان‌هاست و معتقدیم که باید افزایش پیدا کند. البته اخیرا مجوز ساخت بیمارستان یکهزار تختخوابی با کمک خیران و مشهد داده شده و امیدواریم هر چه زودتر وارد مرحله اجرایی شود.

تامین سالانه ۴۰ همت برای رتبه‌بندی معلمان در دولت سیزدهم؛ قدردان زحمات معلمان هستیم

منظور با تاکید بر اینکه سیاست دولت سیزدهم در جلب رضایت حداکثری معلمان است، گفت: قانون رتبه‌بندی معلمان در دولت سیزدهم اجرا شد؛ اجرای این قانون برای دولت هزینه‌ سنگینی را در بر داشت به طوری که در همین دو سال گذشته، سالانه ۴۰ همت برای رتبه‌بندی معلمان از سوی دولت هزینه شده است.

وی افزود: تلاش کردیم عقب‌افتادگی که در حقوق معلمان ایجاد شده بود را در دولت مردمی جبران کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: سیاست ما این است که در هر فرصت از زحمات معلمان قدردانی شود به عنوان مثال در روز معلم امسال و سال گذشته، مبلغی را به عنوان پاداش به معلمان اختصاص دادیم که این در سال‌های گذشته سابقه نداشت.

وی در پاسخ به شهروندی درباره فوق‌العاده ویژه معلمان، گفت: در سال ۱۴۰۳ این موضوع در بودجه درنظر گرفته نشده است اما اگر وزارت آموزش و پرورش تصویب کند و در شورای حقوق و دستمزد نیز مصوب شود، سازمان برنامه و بودجه آنرا در سال ۱۴۰۴ در بودجه درنظر خواهد گرفت.

در ادامه معلمی بازنشسته از قم سوالاتی درباره زمان اجرای احکام همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مطرح کرد، که منظور در این باره گفت: وظیفه ما در دولت این است که معیشت بازنشستگان را بهبود بخشیم. دولت در لایحه بودجه سال گذشته این پیش‌بینی را داشت که منابع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین شود.

وی افزود: منابع افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اختصاص خواهد یافت. بنا داریم که در گام اول ۴۰ درصد همسان‌سازی را انجام دهیم.

منظور با تاکید بر اینکه جداول بودجه تا آخر اردیبهشت ماه از سوی مجلس شورای اسلامی اعلام خواهد شد، گفت: براساس زمانبندی طراحی شده در قانون، احکام همسان‌سازی ان‌شالله از خرداد ماه اجرا و البته معقوقات دو ماه نخست سال نیز پرداخت خواهد شد.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • بازنشسته کشوری و بهداشت و درمان ارسالی در

   با سلام اقای منظوری حالا که به معلمان توجه دارید به بهداشت و درمان هم توجه کنید چون ما هم از این قشر هستیم لطفا معوقات ما را هم که احکام انها صادر شده است بپر دازید چون ما ها هم دذ مضیقه هستیم با این حقوق نمی شود به اخر ماه رسید

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  دیدگاه

  توسعه