ارسال به دیگران پرینت

مترو | مترو در شهر قدس

خبر خوش برای اهالی قدس: مترو به این شهر می‌رسد

رئیس شورای اسلامی شهر قدس از احداث دو ایستگاه مترو در محدوده این شهر خبر داد.

خبر خوش برای اهالی قدس: مترو به این شهر می‌رسد

خبر خوش برای اهالی قدس! مترو به این شهر می‌رسد

رئیس شورای اسلامی شهر قدس از احداث دو ایستگاه مترو در محدوده این شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار فارس از قدس، نشست بررسی مطالعات مربوط به ایستگاه‌های قابل اجرا از خط متروی غرب استان تهران در محدوده شهر قدس و راهکارهای تامین مالی پروژه روز گذشته با حضور سعید ششگل‌نژاد، رئیس شورای اسلامی شهر قدس، مدیرعامل شرکت متروی غرب استان تهران، اعضای شورای اسلامی و مدیران شهرداری در صحن شورای اسلامی برگزار شد.

از متروی تهران سرقت میلیاردی شد!

ششگل‌نژاد در این نشست گفت: خط متروی غرب استان تهران که در امتداد خط 10 متروی تهران احداث خواهد شد، دارای 2 ایستگاه در شهر قدس خواهد بود. این خط مترو از ایستگاه ملکی که نقطه تبادلی با خط 10 مترو و خط راه‌آهن سراسری خواهد بود، آغاز شده و در قالب 8 ایستگاه تا شهر ملارد امتداد خواهد یافت.

وی با اشاره به مکان‌های در نظر گرفته شده جهت احداث ایستگاه اظهار کرد: در مطالعات شرکت مشاور مترو 4 نقطه مختلف در محور بلوارهای 45 متری انقلاب و شهید کلهر به منظور احداث ایستگاه دوم شهر قدس پیشنهاد شده که در این جلسه جزئیات مطالعات صورت گرفته و نیز الزامات و پیش‌نیازهای جانمایی احداث ایستگاه‌های مربوطه مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفت.

رئیس شورای شهر قدس با اشاره به ضرورت کاهش بار ترافیکی در بلوار انقلاب این شهر تشریح کرد: با توجه به اینکه طرح جابجایی پایانه مسافربری به بلوار شهید کلهر نیز در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد، ایستگاه دوم شهر قدس که به مرکز شهر نزدیک‌تر خواهد بود، در محلی احداث خواهد شد تا شهروندان با سهولت بیشتری به مترو دسترسی داشته و احداث این پروژه کمترین بار ترافیکی را نیز در بلوار 45 متری انقلاب ایجاد کند.

 

منبع : اقتصادآنلاین
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه