خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

اول دبستان | ثبت‌نام پایه اول دبستان

زمان ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول دبستان اعلام شد

ثبت‌نام کلاس اول دبستانی ها از 19 اردیبهشت آغاز می‌شود .برای ثبت‌‌نام دانش‌آموزان در پایه اول دبستان باید سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی انجام شود و شرط ثبت‌نام است.

زمان ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول دبستان اعلام شد

زمان ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول دبستان اعلام شد

ثبت‌نام کلاس اول دبستانی ها از 19 اردیبهشت آغاز می‌شود .برای ثبت‌‌نام دانش‌آموزان در پایه اول دبستان باید سنجش  سلامت  جسمانی و آمادگی تحصیلی انجام شود و شرط ثبت‌نام است.

حمید طریفی حسینی درباره ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول دبستان اظهار کرد: ثبت‌نام کلاس اولی‌ها از 19 اردیبهشت آغاز می‌شود و  والدین  باید برای پیش ثبت‌نام  الکترونیک  به سامانه خدمات الکترونیک  وزارت آموزش و پرورش  به آدرس my.medu.ir مراجعه کنند.

وی افزود: ابتدا پیش ثبت‌نام به صورت الکترونیک انجام می‌شود پس از آن خانواده‌ها بر اساس اطلاعات ثبت شده، مستندات لازم را به  مدرسه  برده و به صورت حضوری ثبت‌نام می‌کنند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت  آموزش و پرورش  متذکر شد: برای ثبت‌‌نام دانش‌آموزان در پایه اول دبستان باید سنجش  سلامت  جسمانی و آمادگی تحصیلی انجام شود و شرط ثبت‌نام است.

ستادهای ثبت‌نام برای محدوده‌بندی مدارس باید همراهی کنند

وی درباره محدوده بندی مدارس با توجه به موقعیت جغرافیایی و ایجاد مشکلاتی در فصل ثبت‌نام به دلیل محدوده‌بندی مدارس بیان کرد: محدوده بندی جغرافیایی در بسیاری از مناطق کشور مشکل چندانی ایجاد نمی‌کند برای برخی مدارس خاص که در مرز بین مناطق آموزشی قرار دارند طی هماهنگی با استان‌ها مقرر شد که همراهی لازم با خانواده‌ها انجام شود و تا یک شعاع خاصی از مدرسه امکان ثبت‌نام خارج از محدوده وجود داشته باشد.

ثبت‌نام سایر پایه‌های تحصیلی پس از پایان امتحانات

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در دستورالعمل ثبت‌نام که به استان‌ها ابلاغ شده است، تسهیلگری درباره محدوده جغرافیایی به صورت شعاعی از مدرسه تأکید شده است.

 وی در پایان گفت: ثبت‌نام از دانش آموزانی که والدین آنان هردو شاغل هستند، در مدرسه نزدیک به محل کار  پدر  یا مادر، بلامانع است و  ثبت‌نام دانش‌آموزان سایر پایه‌های تحصیلی دوره ابتدایی بعد از پایان امتحانات نوبت دوم و دریافت کارنامه انجام می‌شود.

منبع : پارسینه
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه