خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

نرخ | نرخ ارز

اصلاح نرخ ارز کلید خورده است

علت اصلی افزایش نرخ ارز به مسائل سیاسی مربوط است و زمانی که شوک‌های سیاسی کاهش پیدا کند، بازار ارز نیز یک اصلاحی را تجربه می‌کند.

اصلاح نرخ ارز کلید خورده است

اصلاح نرخ ارز کلید خورده است

علت اصلی افزایش نرخ ارز به مسائل سیاسی مربوط است و زمانی که شوک‌های سیاسی کاهش پیدا کند، بازار ارز نیز یک اصلاحی را تجربه می‌کند.

آراد پورکار، تحلیلگر بازار‌های مالی درباره وضعیت ارز در بازار غیررسمی در روز‌های اخیر گفت: با رخ دادن اتفاق‌های سیاسی مردم به سراغ دارایی‌هایی با قابلیت نقدشوندگی بالا می‌روند تا ارزش پول خود را حفظ کنند، به همین منظور عده‌ای به سراغ بازار ارز و طلا رفتند.

 

وی با بیان اینکه خوشبختانه شاهد آغاز اصلاح قیمت ارز در بازار هستیم، افزود: دو عامل سیاسی و اقتصادی بر نرخ دلار اثرگذار است که عامل اقتصادی به نرخ رشد نقدینگی، پایه پولی و تورم و تراز تجاری کشور مربوط می‌شود، اما عامل سیاسی به تنش‌ها و شوک‌های سیاسی که در کشور یا منطقه رخ می‌دهد ربط دارد.

این تحلیلگر بازار‌های مالی تاکید کرد: با حمله رژیم صهیونیستی به کنسوگری ایران در دمشق که به نوعی به خاک ایران تعرض شده بود و پاسخ مقتدرانه ایران و اتفاق بعدی، مردم با نگرانی از ادامه دار بودن این حملات اقدام به خرید دلار و سکه کردند و در این میان کانال‌های تلگرامی و برخی رسانه‌ها نیز اقدام به سیاه‌نمایی و جوسازی بیشتر کردند و این در حالی است که متغیر‌های پولی در اقتصاد از وضعیت خوبی برخوردار هستند و دلیلی برای نوسان قیمت‌ها نبود.

 

وی با بیان اینکه زمانی که شوک‌های سیاسی کاهش پیدا کند، بازار ارز نیز یک اصلاحی را تجربه خواهد کرد، افزود: علت اصلی افزایش نرخ ارز صرفا به مسائل سیاسی مربوط است و در تمامی بازار‌های مالی مانند طلا، سکه و ارز عده‌ای ذی نفع تحت عنوان سفته باز وجود دارند که از ایجاد نوسان در این بازار‌ها سود می‌برند؛ البته در کف بازار ارز نیز سفته بازان و دلالانی حضور دارند؛ اما نقش آن‌ها در ایجاد التهاب کم است.

 

منبع : طلا
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه