ارسال به دیگران پرینت

غزه | جنگ در غزه

وضعیت هولناک غزه | نابودی خدمات پزشکی نوار غزه

پزشکان بدون مرز (MSF) پنجشنبه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی به‌طور سیستماتیک نظام خدمات پزشکی نوار غزه را نابود می‌کند و کشتاری در این باریکه رخ داده که هیچ بیمارستانی در دنیا قادر به رسیدگی به آن نیست.

وضعیت هولناک غزه | نابودی خدمات پزشکی نوار غزه

روایت هولناک پزشکان بدون مرز از اوضاع بیمارستان‌های غزه

پزشکان بدون مرز (MSF) پنجشنبه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی به‌طور سیستماتیک نظام خدمات پزشکی نوار غزه را نابود می‌کند و کشتاری در این باریکه رخ داده که هیچ بیمارستانی در دنیا قادر به رسیدگی به آن نیست.

حمله اسرائیل به ساختمان کنسولگری ایران در سوریه نقض فاحش کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱ وین بود

 به نقل از خبرگزاری فرانسه، این خیریه پزشکی اعلام کرد کودکانی به بیمارستان‌های غزه اعزام می‌شوند که بر اثر گلوله پهپادهای زخمی شده‌اند و بسیاری از مجروحان دچار سوختگی‌های شدید شده و زیر آوار ضربه دیده‌اند.

«آمبر العیان» معاون برنامه خاورمیانه در سازمان پزشکان بدون مرز گفت که نظام خدمات بهداشت و درمان غزه پیش از جنگ کامل نبود اما مستحکم و در حال تقویت بود.

وی در مقر این سازمان در ژنو سوئیس اظهار کرد: آنچه که می‌بینیم نابودی عامدانه و سیستماتیک نظام خدمات پزشکی است.

العیان با بیان اینکه بسیاری از مصدومان بر اثر برخورد بمب به خانه‌هایشان مجروح شده‌اند، افزود: جراحاتی در شکم یا قفسه سینه افراد ایجاد شده است. همچنین لازم است که دست و پای برخی قطع شود. علاوه بر این، بیماران از سوختگی‌های شدید رنج می‌برند.

وی تاکید کرد: هیچ نظام خدمات درمانی در دنیا نمی‌تواند با این حجم و این نوع از جراحت‌ها و این شرایطی که ما هر روزه شاهدیم، کنار بیاید.

این مقام سازمان پزشکان بدون مرز تصریح کرد: حتی اگر هزار بیمارستان صحرایی ایجاد کنید، نمی‌تواند جایگزین نظام خدمات درمانی قبل از جنگ شود.

العیان حضور مجروحانی را توصیف کرد که بدون فک و چانه وارد کلینیک‌های غزه می‌شوند و عمل‌های جراحی روی زمین انجام می‌شود.

پزشکان بدون مرز خاطرنشان کرد که اسرائیل در مصونیت و بدون هراس از مجازات در سرزمین‌های فلسطینی عمل می‌کند.

«کریستوفر لاکی‌یر» دبیرکل این نهاد بین‌المللی اعلام کرد که از ابتدای جنگ در نوار غزه حدود ۲۰۰ امدادگر از جمله پنج عضو پزشکان بدون مرز کشته شده‌اند.

وی جنگ غزه را «جنگ بدون قاعده» خواند و درباره حمله به امدادگران گفت: این حملات یا عامدانه است یا از روی بی‌کفایتی.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه پنجشنبه در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» تاکنون ۳۳ هزار و ۳۷ فلسطینی در غزه شهید و ۷۵ هزار و ۶۶۸ نفر مجروح شدند.

در این گزارش آمده است: همچنان تعدادی از قربانیان زیر آوار و در خیابان‌ها مانده‌اند و نیروهای امدادی توان رسیدن به آن‌ها را ندارند.

به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه