ارسال به دیگران پرینت

هنجار | ترویج هنجار

کشور های مسلمان باید توجه بیشتر به ترویج هنجار های خانواده بکنند

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: کشورهای مسلمان باید امروز بیشتر از همیشه به ترویج هنجارهای خانواده فطری و الهی بپردازند

کشور های مسلمان باید توجه بیشتر به ترویج هنجار های خانواده بکنند

کشورهای مسلمان باید بیشتر به ترویج هنجارهای خانواده بپردازند

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: کشورهای مسلمان باید امروز بیشتر از همیشه به ترویج هنجارهای خانواده فطری و الهی بپردازند.

معاون پارلمانی رئیسی: حذف تعطیلی پنج‌شنبه با مقاومت‌ در جامعه متدین کشور روبرو می‌شود

در حاشیه نشست ۶۸ کمیسیون مقام زن که در مقر سازمان ملل متحد در حال انجام است، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با وزیر امور اجتماعی و کودکان خانواده کشور کویت دیدار کرد.

در آغاز این دیدار دو طرف به سنن، تاریخ و فرهنگ مشترک اشاره داشته و بر توسعه تعاملات فی‌مابین در موضوع زنان و خانواده همچنین برنامه‌های مشترک توانمندسازی زنان تاکید کردند.

خزعلی با توجه به مسائل رو به رشد خانواده در جامعه جهانی اظهار داشت: کشورهای مسلمان می‌بایست امروز بیشتر از همیشه به ترویج هنجارهای خانواده فطری و الهی بپردازند.

وی با اشاره به سند حقوق کودک همچنین سند در دست تدوین خانواده در کشورمان، جریان‌سازی خانواده در نهادهای ملی و بین‌المللی را ضروری معرفی کرد.

شیخ فراس سعود الصباح وزیر امور اجتماعی خانواده و کودکان کشور کویت، با ابراز خرسندی از دیدار با معاون رئیس جمهور کشورمان گفت: دولت کویت بر این باور است که مسیر توانمندسازی زنان و خانواده که یکی از اصلی‌ترین اهداف دولت کویت است می‌تواند فرصت مناسبی برای گسترش تعاملات فی‌مابین باشد.

وی در پاسخ به پرسش معاون رئیس جمهور کشورمان در خصوص وضعیت زنان در کویت، از آمار رو به رشد فعالیت ایشان به عنوان کارمند دولت، مدیر ارشد بخش دولتی و خصوصی، و دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی خبر داد.

خزعلی ضمن ابراز خرسندی از حضور زنان مسلمان در پست‌های اجتماعی به حضور ۶۰ درصدی زنان معلم در کشورمان اشاره کرد و افزود: ۶۰ درصد از ورودی دانشگاه‌های ایران ۴۰ درصد از اعضای هیئت علمی ۴۰ درصد از پزشکان متخصص کشور را زنان تشکیل می‌دهد

وی به افزایش انعطاف پذیری ساعات کاری برای زنان شاغل در ایران اشاره کرد و گفت: ۹ ماه مرخصی با حقوق و ۱ ساعت شیردهی از جمله حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از زنان شاغل در کشور است.

در انتها دو طرف بر همکاری مشترک در زمینه حمایت از خانواده تاکید کردند

منبع : مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه