ارسال به دیگران پرینت

خودرو | واردات خودرو

ارزان شدن خودروهای وارداتی | این 2 خودرو نیامده مدل عوض کردند

دو خودرو از محصولات برند کیا که در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی عرضه شده بودند، مدل عوض کرده و با امکانات جدید متفاوت در دسترس متقاضیان قرار گرفتند.

ارزان شدن خودروهای وارداتی | این 2 خودرو نیامده مدل عوض کردند

خبر ارزان شدن خودروهای وارداتی پیچید

دو خودرو از محصولات برند کیا که در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی عرضه شده بودند، مدل عوض کرده و با امکانات جدید متفاوت در دسترس متقاضیان قرار گرفتند.

کیا K5 و کیا سلتوس با مدل های جدید از مسیر سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی به متقاضیان عرضه می شود.

فوری؛ فروش جدید خودروهای وارداتی ویژه اسفندماه آغاز شد+ جدول قیمت

براساس اعلام شرکت واردکننده کیا K5 جدید از یک موتور 1.5 لیتری توربو شارژ بهره می برد این در حالیست که پیش تر K5 با پیشرانه 2.0 لیتری به متقاضیان عرضه شده بود.

پیشرانه 1.5 لیتر توربو قدرتی 167 اسب بخاری برای این محصول برند کیا به ارمغان می آورد این در حالیست که موتور 2.0 لیتری تنفس طبیعی این خودرو قدرتی معادل 150 اسب بخار داشت.

کیاK5 جدید به نسبت کیا K5 که اول به کشور وارد شد شاهد تغییر در گشتاور نیز هست. موتور 1.5 لیتری توربو شارژ این برند کره‌ای گشتاوری 253 نیوتن متر تولید می کند اما کیا K5 اولیه گشتاوری 196 نیوتن متری تولید می کرد. 

کیا K5 جدید از یک گیربکس 7 سرعته دو کلاچه سود می برد این در حالیست که کیا K5 که برای اولین باراز مسیر سامانه یکپارچه فروش خودو در دسترس متقاضیان قرار گرفت گیربکسی 6 سرعته داشت.

ارزش گمرکی دو خودرو تفاوت چندانی با هم نمی کند. کیا K5 جدید ارزش گمرکی 19 هزار و 300 یورو دارد این در حالیست که کیا K5 اولیه ارزش گمرکی 19 هزار و 500 یورویی داشت.

 اما سود بازرگانی برای واردات خودرو تفاوت معنا داری دارد. کیا K5 ابتدا با تعرفه 95 درصدی به کشور وارد شد اما کیا K5 جدید به دلیل تغییر در حجم موتور با تعرفه 75 درصدی به کشور وارد می شود.

به نظر می رسد تلاش کوشا خودرو به عنوان شرکت واردکننده این است تا محصولات خود را با قیمت پایین تر در دسترس متقاضیان قرار دهد. 

دیگر محصول برند کیا یعنی کیا سلتوس که برای اولین بار حضور در بازار خودروی ایران را تجربه می کند نیز در دور جدید عرضه با موتوری متفاوت از دور اول در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت.

سلتوس یک کراس اوور شهری است که ابتدا با یک موتور 1.6 لیتری تنفس طبیعی در بازار ایران حضور یافت. اما در دور جدید سلتوس با یک موتور 1.4 لیتری توربو شارژ روانه سامانه یکپارچه فروش خودرو خواهد شد. 

پیشرانه 1.6 لیتری تنفس طبیعی سلتوس قدرت 132 اسب بخاری تولید می کند و گشتاور این خودرو نیز 157 نیونت متر است.

اما پیشرانه 1.4 لیتری توربو شارژ سلتوس قدرت معادل 140 اسب بخاری تولید می کند. این موتور توربو شارژ گشتاوری 242 نیوتن متری دارد.

منبع : اقتصادنیوز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه