ارسال به دیگران پرینت

ته چین قورمه سبزی

ناهار ته چین قورمه سبزی درست کن، محشر میشه | طرز تهیه ته چین قورمه سبزی

ته چین قورمه سبزی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پر طرفدار ایرانی است که می تواند یک انتخاب مناسب برای عاشقان خورش قورمه سبزی باشد. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه ته چین قورمه سبزی در ادامه با سایت 55آنلاین همراه باشید.

ناهار  ته چین قورمه سبزی درست کن، محشر میشه | طرز تهیه ته چین قورمه سبزی

طرز تهیه ته چین قورمه سبزی 

ته چین قورمه سبزی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پر طرفدار ایرانی است که می تواند یک انتخاب مناسب برای عاشقان خورش قورمه سبزی باشد. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه ته چین قورمه سبزی در ادامه با سایت 55آنلاین همراه باشید.

سیاه شدن قورمه سبزی با این ترفند ساده! | ترفندهای ساده برای رنگ بهتر قورمه سبزی

مواد لازم برای ۴ نفر
برنج ۲٫۵ پیمانه
تخم مرغ ۱ عدد
زعفران دم کرده ۴ قاشق غذاخوری
ماست چکیده ۴ قاشق غذاخوری
قورمه سبزی غلیظ به مقدار کافی
روغن مایع به مقدار کافی

طرز تهیه ته چین قورمه سبزی

مرحله اول

برای تهیه ته چین خوشمزه و مخصوص با قورمه سبزی برنج را ابتدا در ظرفی پر از آب می ریزیم و اجازه می دهیم تا ۳۰ دقیقه خیس بخورد.بعد در قابلمه ای تا نیمه آن آب می ریزیم و کمی نمک و روغن داخل آب می ریزیم.

مرحله دوم

سپس درب قابلمه را می گذاریم و حرارت را زیاد می کنیم تا زودتر آب به جوش بیاید. زمانیکه آب در حال جوشیدن بود برنج را می شوییم و آب کاسه را خالی می کنیم و برنج را داخل آب در حال جوش می ریزیم و صبر می کنیم تا ۷ دقیقه برنج در آب بجوشد.

مرحله سوم

بعد یک عدد از برنج را لای دندان تست می کنیم اگر اطراف برنج نرم بود ولی مغز برنج کمی سفت بود زمانی است که باید برنج را آبکش کنیم. در ادامه برنج را آبکش می کنیم و زعفران را پودر می کنیم و روی ماست می ریزیم.

مرحله چهارم

سپس به خوبی هم می زنیم تا سردی و آب موجود در ماست باعث رنگ انداختن بیشتر زعفران شود.تخم مرغ را در کاسه ای بزرگ می شکنیم و خوب هم می زنیم و ترکیب ماست و زعفران را به تخم مرغ اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

سپس خوب هم می زنیم تا یکدست شوند و بعد برنج آبکش شده را به مواد می افزاییم و آرام مخلوط می کنیم تا برنج نیز کاملا با مواد آغشته شود. سپس دقت کنید که حتما خورشت قورمه سبزی سفت باشد.

مرحله ششم

اگر قورمه سبزی آبدار و شل است روی حرارت بگذارید تا سفت شود. در این مرحله از قابلمه نسوز استفاده می کنیم و کف و بقل آن را با قلمو کاملا چرب می کنیم و نصف بیشتر مایه ته چین را در کف قابلمه می ریزیم.

مرحله هفتم

سپس با پشت قاشق روی ته چین را صاف می کنیم و کمی فشرده می کنیم و قورمه سبزی را روی مایه ته چین به صورت پخش می ریزیم و باقی مایه ته چین را روی آن می ریزیم.مجددا با پشت قاشق روی آن را صاف می کنیم و کمی فشرده می کنیم.

مرحله هشتم

حالا درب قایلمه را می گذاریم و ترجیحا روی شعله ،شعله پخش کن قرار می دهیم و قابلمه را روی آن قرار می دهیم و حرارت را بسیار ملایم می کنیم و به مدت ۴۵ دقیقه اجازه می دهیم تا ته چین قورمه سبزی آماده شود و نوش جان کنید.

نکات طرز تهیه ته چین قورمه سبزی

غلیظ شدن قورمه سبزی

قورمه سبزی که باید در پخت ته چین قورمه سبزی استفاده شود حتما باید بدون آب باشد. برای این منظور قورمه سبزی را در یک قابلمه مناسب روی حرارت زیاد قرار دهید و خوب تفت دهید تا آب اضافی آن به طور کامل تبخیر شود. این کار از وا رفتن ته چین جلوگیری می کند.

 

منبع : نکته چی
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه