ارسال به دیگران پرینت

ایلان ماسک | مدیرعامل شرکت ایکس

رویا پردازی عجیب ایلان ماسک مدیرعامل شرکت ایکس | سفر به هر نقطه از زمین تنها در 60 دقیقه!

ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس‌‌ایکس، در جلسه‌ای بر تمایل خود برای استفاده از قدرتمندترین راکت جهان، یعنی استارشیپ برای پروازهای مسافربری بین شهرهای بزرگ تأکید کرد. ایلان ماسک البته به فناوری موردنیاز چنین سفرهایی نیز اشاره کرده است.

رویا پردازی عجیب ایلان ماسک مدیرعامل  شرکت ایکس | سفر به هر نقطه از زمین تنها در 60 دقیقه!

رویا پردازی عجیب ایلان ماسک مدیرعامل  شرکت ایکس

ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس‌‌ایکس، در جلسه‌ای بر تمایل خود برای استفاده از قدرتمندترین راکت جهان، یعنی استارشیپ برای پروازهای مسافربری بین شهرهای بزرگ تأکید کرد. ایلان ماسک البته به فناوری موردنیاز چنین سفرهایی نیز اشاره کرده است.

«ایلان ماسک»، مدیرعامل اسپیس‌‌ایکس، در جلسه‌ای بر تمایل خود برای استفاده از قدرتمندترین راکت جهان، یعنی استارشیپ برای پروازهای مسافربری بین شهرهای بزرگ تأکید کرد. با چنین راکت قدرتمندی می‌توان در  60 دقیقه  به دورترین نقطه زمین سفر کرد. ماسک در یک رویداد ویژه در تأسیسات پرتاب بوکاچیکا اسپیس‌ایکس در تگزاس گفت که به‌احتمال‌فراوان در آینده سفرهای زمینی استارشیپ را ارائه خواهد داد.

سر و کله رقیب شوخ طبع ChatGPT پیدا شد! | ربات جدید به نام گروک٬ محصول شرکت ایلان ماسک رونمایی شد

این اولین‌بار نیست که مدیرعامل اسپیس‌ایکس از رؤیای استفاده از استارشیپ برای خدمات مسافربری صحبت می‌کند. او هفت سال پیش نیز گفت که هزینه هر بلیت استارشیپ برای سفرهای داخل سیاره زمین می‌تواند به حدود یک بلیت هواپیمای معمولی برسد.

ماسک البته به فناوری موردنیاز چنین سفرهایی نیز اشاره کرده است. او با همان لحن همیشگی و طنزآمیز خود گفت سریع‌ترین راه برای رسیدن از این سمت زمین به‌سمت دیگر، موشک بالستیک قاره‌پیماست، اما فقط باید مطمئن شوید که هسته موشک را حذف کرده باشید و البته آن موشک باید بتواند فرود هم بیاید.

ایلان ماسک و استارشیپ

سفر سریع به تمام نقاط زمین با استارشیپ

اسپیس‌ایکس چند سال پیش نیز ویدیویی منتشر کرد که در آن مسافران سوار موشک بالستیکی می‌شوند و در کمتر از 40 دقیقه به یک کشور دیگر سفر می‌کنند. در این ویدیو قید می‌شود که با چنین موشکی، سفر از نیویورک تا شانگهای تنها 39 دقیقه، لندن به دبی یا نیویورک در 29 دقیقه و لس‌آنجلس به تورنتو در 24 دقیقه امکان‌پذیر خواهد بود.

البته خدمات مسافربری با استفاده از استارشیپ در سال‌های دور محقق خواهد شد. اکنون اسپیس‌ایکس همچنان درحال کار روی دستیابی به یک پرواز آزمایشی موفق با این موشک، پس از دو تلاش ناموفق برای رسیدن به مدار است. سومین پرواز آزمایشی استارشیپ ممکن است ماه آینده میلادی انجام شود.

قبل از پروازهای مسافربری، اسپیس‌ایکس قصد دارد از استارشیپ برای حمل خدمه و محموله به ماه استفاده کند. ناسا به‌دنبال ایجاد پایگاه‌های دائمی روی ماه برای انسان است؛ همچنین از استارشیپ برای اولین پروازهای انسانی به مریخ استفاده خواهد شد.

منبع : دیجیاتو
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه