ارسال به دیگران پرینت

مسیحی | جامعه مسیحی

علی جهرمی بر ضرورت توجه به جامعه مسیحی ایران تاکید کرد | دگر سخنان او

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت، در دیدار با جمعی از جوانان، نخبگان، وکلا، کارآفرینان، هنرمندان، ورزشکاران، فرهنگیان و فعالان اجتماعی ارمنی، بر ضرورت توجه به جامعه مسیحی ایران تاکید کرد.

علی جهرمی بر ضرورت توجه به جامعه مسیحی ایران تاکید کرد | دگر سخنان او

سخنگوی دولت: جامعه ایرانی متکثر و دارای فرهنگ‌ها و اقوام و ادیان مختلف است

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت، در دیدار با جمعی از جوانان، نخبگان، وکلا، کارآفرینان، هنرمندان، ورزشکاران، فرهنگیان و فعالان اجتماعی ارمنی، بر ضرورت توجه به جامعه مسیحی ایران تاکید کرد.

بهادری جهرمی در این دیدار گفت: ایام ولادت حضرت مسیح علیه‌السلام و سال نو میلادی، بهانه‌ای است که بیشتر در خدمت هموطنان عزیز مسیحی باشیم.

همه چیز درباره سنت و فرهنگ جشن کریسمس | فلسفه این عید و سنت های آن چیست؟

وی افزود: جامعه ایرانی در عین وحدت و انسجامی که دارد، مانند یک باغ گل سرشار از گل‌های گوناگون، یک جامعه متکثر و دارای فرهنگ‌ها و اقوام و ادیان مختلف است.

بهادری جهرمی تصریح کرد: بدون هر یک از این گروه‌ها، جامعه ایرانی کامل نخواهد بود.

وی همچنین گفت: آینده این کشور را همه ایرانی‌ها در کنار هم باید بسازیم.

سخنگوی دولت در پایان خاطرنشان کرد: جامعه مسیحی نیز عضو جدایی‌ناپذیر از ملت ایران است.

سخنگوی دولت در پایان افزود: نکاتی که عزیزان در این جلسه مطرح کردند را همچون یک وکیل که حقوق موکل خود را بدون توجه به گرایش و اعتقادات او پیگیری می‌کند، یادداشت کردم و دنبال خواهم کرد و این رسالتی است که رییس‌جمهور از سخنگو به عنوان شنونده و منتقل کننده نظرات مردم به دولت، نیز مطالبه می‌کند.

در بخش دیگری از این نشست، آرا شاوردیان نماینده مسیحیان ارمنی شمال کشور در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی ضمن تسلیت حادثه تروریستی کرمان، این جنایت را محکوم کرد و برخورد و شناسایی عوامل تروریستی را مهم عنوان کرد.

وی در ادامه با اشاره به برپایی میزهای خدمت دستگاه‌های اجرایی برای جامعه مسیحیان، برگزاری این نشست صمیمی با سخنگوی دولت را مغتنم و مفید شمرد و گفت‌وگوهای مستقیم و بی‌واسطه توده‌های مردم با مسئولان را در جهت نزدیک شدن نظرات و حل مشکلات مردم موثر دانست.

در ابتدای این جلسه بیش از چهل نفر از هموطنان مسیحی دیدگاه‌های خود را در خصوص مسائل روز کشور مطرح کردند. لزوم توجه صداوسیما به موسیقی ها و سنت‌های ارامنه، ضرورت تسهیل واردات مواد اولیه تولید، ارتقای سطح روابط ایران و ارمنستان، ضرورت توجه بیشتر به دیپلماسی علمی با کشورهای دیگر، احترام به شأن و جایگاه وکلا در محاکم قضایی، حمایت بیشتر دولت از حوزه چاپ و نشر و مطبوعات، اهمیت ورزش حرفه‌ای و قهرمانی و حمایت از باشگاه ورزشی آرارات از جمله مهمترین محورهای مورد اشاره حضار بود.

در پایان این نشست که نورایر آرامیان رئیس شورای خلیفه‌گری ارامنه تهران و کشیش آریستاکس شامیریان روحانی کلیسای سرکیس مقدس نیز حضور داشتند، سخنگوی دولت از کلیسای سرکیس مقدس نیز بازدید کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه