ارسال به دیگران پرینت

بازنشستگان تامین اجتماعی | عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی

عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴۰۲ چقدر است؟ | بازنشستگان بخوانند

عیدی و پاداش آخر سال یکی از حقوقی است که در پایان سال به کارمندان دولت، کارگران، بازنشستگان تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری و لشکری تعلق می گیرد.

عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴۰۲ چقدر است؟ | بازنشستگان بخوانند

عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴۰۲ چقدر است؟

عیدی و پاداش آخر سال یکی از حقوقی است که در پایان سال به کارمندان دولت، کارگران، بازنشستگان تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری و لشکری تعلق می گیرد.

مبلغ این عیدی برای هر گروه از این افراد به طور جداگانه و طبق فرمول خاصی تعیین می شود. حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری توسط هئیت وزیران و حقوق کارکنان مشغول قانون کار توسط وزارت کار تعیین می شود. میزان عیدی برای افرادی که کمتر از یکسال سابقه کار دارند هم بر اساس ماه های حضور آن ها در محل کار محاسبه خواهد شد.

عیدی کارگران طبق مصوبه ای که به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده است، محاسبه و تعیین می شود، بر اساس این مصوبه که در سال ۱۳۷۰ تصویب شد، عیدی آخر سال کارگران برابر با دو برابر حداقل دریافتی کارگر است. البته این مبلغ حداقل عیدی کارگر است و حداکثر عیدی می تواند تا سه برابر حداقل حقوق ماهانه کارگر پرداخت شود. بنابراین، عیدی حقوق کار حداقل برابر با دستمزد شصت روز کار اخیر و حداکثر برابر با دستمزد نود روز کار اخیر اوست.

افزایش حقوق بازنشستگان | افزایش حقوق به تامین اجتماعی هم رسید!

همچنین میزان عیدی کارگران نباید از معادل نود روز حداقل مزد روزانه قانونی آن ها تجاوز کند. بر اساس قانون، پرداخت عیدی به کارگرانی که کمتر از یک سال در کارگاه ها مشغول به کارهستند نیز الزامی است، در این صورت میزان عیدی کارگر باید بر اساس شصت روز دستمزد و متناسب با روزهای کار او محاسبه شود. در واقع، در این شرایط ابتدا عیدی ماهانه برای کارگر محاسبه می شود با ضرب در تعداد ماه های سابقه کار وی مبلغ نهایی عیدی سالیانه تعیین و پرداخت می شود.

منبع : ايسنا
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۲۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   خدا باینا انصاف بده

  • ناشناس ارسالی در

   مهمش دورغ می نوسند اسمس می آید تند وتند عیدی خیلی کم می دهند چشم مستمر بگیر ه بیجاره چیزی را نمی کیرد که شب عیعید یک کیلو گوشت ومرع بخرد با کرایه خانه به خرج گرانی با خرج مخارج منزل اصلا ندند بهتره به طرف سنکینترندآبرونه طرف می رود نه خودشان را سبک می کنند می گویند زیاد می دهیم همش دورع دورع بنویسید تا خسته بشید ملت دیگر گول حرفهای شمارنمی خورند مردم آگاه شده اند

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  دیدگاه

  توسعه