ارسال به دیگران پرینت

طوفان الاقصی | هیبت طوفان الاقصی

طوفان الاقصی هیبت آمریکایی ها را منهدم کرد | مقاومت یک آرمان و باور است

معاون سیاسی وزارت خارجه گفت: طوفان الاقصی هیبت آمریکایی ها را منهدم کرد. مقاومت یک آرمان و باور است و آمریکایی‌ها بر خلاف ادعایشان مبنی بر نابودی حماس به هیچ وجه توان انجام این کار را ندارند.طوفان الاقصی علاوه بر به هم ریختن سامانه های نظامی و دفاعی، سامانه های فکری و تدبیری آمریکا را به طور کامل مختل کرد. طوفان الاقصی هیبت آمریکایی ها رو منهدم کرد.

طوفان الاقصی هیبت آمریکایی ها را منهدم کرد | مقاومت یک آرمان و باور است

طوفان الاقصی هیبت آمریکایی ها را منهدم کرد

معاون سیاسی وزارت خارجه گفت: طوفان الاقصی هیبت آمریکایی ها را منهدم کرد. مقاومت یک آرمان و باور است و آمریکایی‌ها بر خلاف ادعایشان مبنی بر نابودی حماس به هیچ وجه توان انجام این کار را ندارند.طوفان الاقصی علاوه بر به هم ریختن سامانه های نظامی و دفاعی، سامانه های فکری و تدبیری آمریکا را به طور کامل مختل کرد. طوفان الاقصی هیبت آمریکایی ها رو منهدم کرد.

 علی باقری معاون سیاسی وزارت خارجه در ویژه برنامه استکبار ستیزی دانشگاه علم و صنعت که امروز برگزار شد، گفت: به همه شهدای این روزهای فلسطین ادای احترام می کنیم و برای نزول رحمت به مردم غزه دعا می کنیم.

وی گفت: آمریکایی ها روایتی که منتقل می کنند این است که ریشه اختلاف ایران و آمریکا را به 13 آبان و تسخیر لانه جاسوسی بر می‌گردانند.

علی باقری تاکید کرد: روایت آمریکایی ها از 13 آبان جعلی است چون سال ها قبل از این حادثه آن ها جنایات زیادی در حق مردم کردند. یک نمونه آن کودتای 28 مرداد بود.

معاون سیاسی وزارت خارجه گفت: دشمنی های آمریکا علیه انقلاب اسلامی و مردم ریشه در وقایع قبل تر دارد، دلیل آن هم این است که مردم ایران دارای هویت هستند و پای صیانت از هویت خود ایستاده اند.

وی افزود:  برگ برنده ای که جمهوری اسلامی دارد هویت ایرانی، اسلامی و ملی است. در جریان جنگ ملی گراها پیشقدم نبودند بلکه مردمان مومن و انقلابی پای کار بودند.

معاون سیاسی وزارت خارجه عنوان کرد: منبع دشمنی ما نیستیم بلکه خود آمریکایی هستند و تا زمانی که پای هویت خود باشیم با ما دشمنی می کنند.

وی گفت: تقابل آن ها با چابکی و هویت دانشگاه های ما است وگرنه که علوم هسته ای که در حوزه تدریس نمی شود.

باقری تاکید کرد: قبل از این که با هویت اسلامی ما مشکل داشته باشند با هویت ملی مردم مشکل دارند.

معاون سیاسی وزارت خارجه گفت: فعالیت های هسته ای ما تماما در چهارچوب قواعد بین المللی است و قواعد را پذیرفته ایم، اگر شبهه ای هم باشد آژانس بررسی می کند. این هویت نقطه قوت ما است و باید برای این نقطه تدبیر بیاندیشیم.

معاون سیاسی وزارت خارجه گفت: در عرصه های نوین فناوری و صنعت نهادی می تواند سرمایه گذاری کند که مشکل تامین منابع مالی نداشته باشد. دولت ها در نقاطی سرمایه گذاری می کند که مربوط به امنیت ملی است.

معاون سیاسی وزارت خارجه گفت: اگر می خواهیم به عنوان کشور مستقل حرکت و فعالیت کنیم باید در عرصه هایی فعالیت کنیم که کاربرد دو گانه دارد.

وی افزود: مشکل آن ها با پیشرفت کشور است، اگر می خواهیم دانشگاه چابک داشته باشیم باید در این عرصه ها فعالیت کنیم.

باقری تاکید کرد: کشورهای مدعی علم و حقوق بشر در این رشته های دو گانه ایرانی ها را در تحصیل در کشورهای غربی منع می کنند.

معاون سیاسی وزارت خارجه با تاکید بر اینکه افول آمریکا یک واقعیت است، گفت: افول آمریکا یکی از بحث هایی است که در داخل آمریکا ادبیات زیادی برای آن تولید شده است و این  افول واقعیتی است که خودشان اعلام می کنند.

باقری تاکید کرد: قدرت های دیگری که در جهان شکل گرفته باعث افول آمریکا شده است.

وی افزود: ما الان هم بازیگران دولتی داریم که سلطه آمریکا را نمی پذیرند که شامل کشورهای مختلف هستند.   هم بازیگران غیر دولتی داریم و صرفا چند کشور نیستند بلکه در قالب نهادهای بزرگ منطقه ای فعالیت می کنند که اجلاس شانگهای و بریکس جزو این نهادهای بزرگ هستند.

معاون سیاسی وزارت خارجه گفت: طبق برآوردهای موسسات آمریکایی در سال 2050 اقتصاد اول دنیا چین و اقتصاد دوم دنیا هند خواهد بود و آمریکا بعد از این کشورها قرار می گیرد.

وی افزود: جنگ اوکراین یکی از چالش های جدی است که با آن مواجه شده اند و وارد جنگ سخت شده اند.

باقری تاکید کرد: تصورشان این بود که موضوع فلسطین حل شده و با آن مواجه نخواهند شد. عادی سازی به معنای گذشتن از مقطع نظامی و امنیتی بود.

معاون سیاسی وزارت خارجه گفت: طوفان الاقصی علاوه بر به هم ریختن سامانه های نظامی و دفاعی، سامانه های فکری و تدبیری آمریکا را به طور کامل مختل کرد. طوفان الاقصی هیبت آمریکایی ها رو منهدم کرد.

وی افزود: مقاومت یک آرمان و باور است و آمریکایی بر خلاف ادعایشان مبنی بر نابودی حماس به هیچ وجه توان انجام این کار را ندارند.

باقری تاکید کرد: اگر می خواهید به حیات ننگینتان ادامه بدهید باید جنایت را کنار بگذارید.

باقری عنوان کرد: دیگر حیثیتی برای سازمان های مدعی حقوق بشر نمانده است. رژیم صهیونیستی که ماهیت نامشروع است نمی تواند با دست زدن به ابزارهای جنایتی که در اختیار دارد برای خودش قدرتی دست و پا کند.

وی افزود: قدرت دست فلسطین و مردم غزه است که سال ها در محاصره بوده اند. خودشان هم فهمیده اند قدرتی ندارند که دست به کودک کشی می زنند.

معاون سیاسی وزارت خارجه گفت: در هماورد بین موشک و کودک قطعا کودک برنده است و موشک نابود خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال دانشجویی، افزود: در سازمان ملل به  بحث دو دولتی رای دادیم ولی شبهه ایجاد نشود که در حمایت از تشکیل دو دولت رای داده ایم. هر کشور مبتنی بر حقوق و سیاست های خودش رای می دهد، و نظرات مغایر با این رای را نیز کتبی اعلام کردیم. راه حل ایران ایجاد همه پرسی کامل با حضور همه مردم  در فلسطین است.

منبع : فارس
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه