ارسال به دیگران پرینت

بستنی نوتلایی | بستنی نوتلایی فوری

دیگه از بیرون بستنی نخر! | طرز تهیه بستنی نوتلایی فوری

اگر شما هم عاشق بستنی هستید پیشنهاد ما به شما تهیه بستنی‌ نوتلایی خانگی است.برای اطلاع از طرز تهیه بستنی نوتلایی فوری در ادامه این خبر باما همراه باشید

دیگه از بیرون بستنی نخر! | طرز تهیه بستنی نوتلایی فوری

طرز تهیه بستنی نوتلایی فوری

اگر شما هم عاشق بستنی هستید پیشنهاد ما به شما تهیه بستنی‌ نوتلایی خانگی است.برای اطلاع از طرز تهیه بستنی نوتلایی فوری در ادامه این خبر باما همراه باشید.

تاریخچه بستنی

در سایتها و کتابهای گوناگون روایات زیادی در خصوص تهیه اولین بستنی آمده است ولی تا به امروز کسی به قطعیت نمی داند که برای اولین بار بستنی توسط چه کسی و در چه کشوری کشف شد. با این اوصاف در کتب تاریخی نیز آمده است که حضرت سلیمان بعد از کار در مزرعه در فصول گرم تابستان از انواع مختلف نوشیدنی های یخ زده استفاده می کرده است.

در جایی دیگر آمده است که حدود 62 سال قبل از میلاد مسیح نیز امپراتور رم باستان به نام نرون کلودیو سزار گروهی از ورزشکاران دونده را برای آوردن یخ و برف به قله های یخ زده می فرستاد تا آشپزان دربار یخ و برف ها را با شهد، عسل و پوره میوه ها ترکیب کنند و برای او معجونی خوشمزه و گوارا تهیه کنند. 

 کشور چین نیز در حدود 4 هزار سال قبل بستنی را به دو روش زیر درست می کردند. در روش اول شربت را داخل لیوان می ریختند و لیوان حاوی شربت را درون کاسه ای که در آن یخ و سنگ نمک بود قرار می دادند تا شربت درون لیوان حالت یخ زده پیدا کند سپس آن را به کمک قاشق می خوردند. در روش دوم که بیشتر شبیه بستنی امروزی می باشد شیر، برنج پخته و زردچوبه را درون برف می ریختند و به خوبی هم می زدند تا کل مواد با هم مخلوط شود. این بستنی بیشتر شبیه شیربرنج یخ زده بود.

عده ای از مورخان بر این باورند که مارکوپولو جهانگرد ایتالیایی حدود هزار سال قبل دستور تهیه نوعی نوشیدنی شیرین (شربت) را از خاور دور به ایتالیا آورده بود که به مرور زمان همین شربت در قرن شانزدهم میلادی تبدیل به بستنی شد. از آن طرف فرانسوی ها نیز در قرن 16 هم به کمک همسر ایتالیایی هنری دوم به نام کاترین مدیچی با دسرها و نوشیدنی های یخ زده آشنا شدند.

دیگه از بیرون بستنی نخرید! | آموزش طرز تهیه بستنی سنتی با دو قلم مواد

در سال 1660 میلادی در یکی از کافه های فرانسه اتفاق بزرگی رخ داد که باعث انقلابی در ساخت بستنی شد. شخصی به نام پروکوپیو با اصالت سیسیلی خامه، تخم مرغ، شیر و کره را با هم مخلوط کرد و با خنک کردن آن بستنی را به شکا امروزی تهیه کرد. با این حال انگلیسی ها قبل از ایتالیایی ها و شاید همزمان با آنها بستنی را تهیه کردند و در قرن 17 میلادی از آن رسما به عنوان یک دسر جدید رونمایی کردند. طرز تهیه انواع بستنی با معرفی و آموزش دنیایی از بستنی های خوشمزه در مرکز آموزش آنلاین آشپزی 1TouchFood قرار داده شده است.

از آن زمان تا به امروز بستنی به عنوان یکی از محبوب تربن و خوشمزه ترین دسرها برای تمامی مردم کشورهای دنیا به حساب می آید. جالب است بدانید که اولین کارخانه تولید بستنی به صورت صنعتی در جهان درسال 1851 در مریلند شروع به کار کرد. امروزه فقط در کشور آمریکا روزانه حدود 1/6 میلیارد بشکه بستنی تولید می شود.

امروزه بستنی انواع مختلفی دارد از بستنی یخی گرفته تا آلاسکا، میوه ای، ایتالیایی، زغالی، آیس پک، میلک شیک و بستنی سنتی که مخصوص هر کشور می باشد. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که اولین بار بستنی چه زمانی به ایران آمد. جالب است بدانید که بستنی در قرن 19 در اواخر سلطنت ناصرالدین شاه  وارد ایران شد.

اولین بستنی تولید شده در ایران بستنی زعفرانی بود و آن را به این صورت تهیه می کردند که شیر،‌ خامه، شکر، زعفران و ثعلب را داخل بشکه های دو جداره می ریختند و بین دو جداره یخ و نمک می ریختند و درب آن را می گذاشتند و آنقدر آن را تکان می دادند تا محتویات درون بشکه یخ بزند و حالت کرمی به خود بگیرد 

طرز تهیه بستنی نوتلایی

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۹ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه

    تبلیغات متنی