ارسال به دیگران پرینت

معرفی بهترین خودکارها برای نوشتن

با وجود اینکه تکنولوژی پیشرفت کرده و روی کار آمدن قلم‌های هوشمند باعث شده شکل کلاسیک نوشتن کم کم به حاشیه رانده شود، اما آیا این امر واقعا می‌تواند حس ناب نوشتن را تداعی کند؟ آیا کسی را می‌شناسید که در طول دوران زندگی‌اش از خودکار استفاده نکرده باشد؟

معرفی بهترین خودکارها برای نوشتن

با وجود اینکه تکنولوژی پیشرفت کرده و روی کار آمدن قلم‌های هوشمند باعث شده شکل کلاسیک نوشتن کم کم به حاشیه رانده شود، اما آیا این امر واقعا می‌تواند حس ناب نوشتن را تداعی کند؟ آیا کسی را می‌شناسید که در طول دوران زندگی‌اش از خودکار استفاده نکرده باشد؟

شناخت بهترین خودکار برای نوشتن و آشنایی با بهترین مارک‌های آن وقت زیادی از شما نخواهد گرفت، اما قطعا تاثیر مثبتی در تجربه نوشتاری‌تان بر جای خواهد گذاشت. با ما همراه شوید.

چرا برای نوشتن از خودکار استفاده می‌کنیم؟

خودکارها یکی از مهم‌ترین انواع لوازم تحریر هستند. تجربه‌ای که از نوشتن با خودکار به دست می‌آید، در این عصر دیجیتال بی‌نظیر است. خودکارها در اشکال مختلفی موجود هستند و برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

علاوه بر نوشتن، می‌توان از آن‌ها برای طراحی و ترسیم نیز استفاده کرد. به طور کلی مهم‌ترین مزایای استفاده از خودکار شامل موارد زیر می‌شوند:

·       متن‌هایی که با خودکار نوشته می‌شوند، واضح و روشن خواهند بود.

·       جوهر خودکار دوام بالایی داشته و به راحتی به کاغذ می‌چسبد و پاک نمی‌شود.

·       یک خودکار همیشه آماده نوشتن است و نیازی به تیز کردن نوکش نیست.

·       نوک خودکار بدون شکل است، بنابراین برخلاف مداد به طور مداوم خطوط یکنواختی ایجاد می‌کند.

·       نسبت به مداد تنوع بسیار بالاتری دارد.

·       طیف گسترده‌ای از جوهرهای موجود در خودکارها نیز یک امتیاز اضافی است. انواع مختلف جوهر به طور قابل توجهی بر تجربه کلی نوشتن تاثیر می‌گذارد.

·       برخلاف مداد، ماندگاری خودکارها دائمی بوده و برای اسناد رسمی پرکاربرد هستند.

1-2

بهترین خودکار برای نوشتن چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین خودکار برای نوشتن شامل موارد زیر می‌شود:

بدنه مناسب و استانداردی داشته باشد

خودکارهای فانتزی ممکن است زیبا و دوست داشتنی به نظر برسند، اما برای نوشتن روزانه مناسب نیستند.

خودکاری مناسب نوشتن و استفاده روزانه است که دارای ارتفاع و قطر مناسب بوده و بدنه خیلی صاف یا صیقلی نداشته باشد. علاوه بر این، اگر بدنه آن چند وجهی است، خیلی زوایای تند و تیزی نداشته باشد که باعث فرو رفتن در دست شود.

رنگش مناسب باشد

خودکارهایی که برای نوشتن در حجم زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید رنگی داشته باشند که علاوه بر خوانا بودن، چشم‌ها را هم زود خسته نکند.

به همین دلیل خرید خودکار در رنگ های آبی تیره یا سورمه‌ای توصیه می‌شود. مشکی هم رنگ خوبی است، اما نسبت به آبی تیره چشم‌ها را زودتر خسته می‌کند.

جوهردهی روانی داشته باشد

جوهر بهترین خودکار باید روان باشد تا موقع نوشتن قطع نشود و دانش‌آموز یا دانشجو بتواند سرعت نوشتن را با ارائه مطالب هماهنگ کند.

اندازه نوک مناسبی داشته باشد

خودکارهای دارای نوک ظریف و نازک بیشتر برای طراحی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از طرف دیگر مناسب افرادی هستند که دست خط ریزی دارند.

اگر متن‌ها را درشت می‌نویسید بهتر است نسبت به خرید خودکاری که نوک متوسط یا ضخیمی دارد اقدام کنید تا تناسب خوبی در اجرای حروف و کلماتتان ایجاد کند.

بهترین خودکار برای خوشنویسی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

بهترین خودکار برای خوشنویسی باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

داشتن ضخامت مناسب

ضخامت خودکارهای خوشنویسی باید 6. 1 میلی‌متر یا حتی 2 میلی‌متر باشد. خودکارهای دارای نوک خیلی نازک برای خوشنویسی مناسب نیستند.

روان بودن خودکار

خودکار خوشنویسی باید روان باشد تا به طور یکنواخت روی کاغذ حرکت کرده و انحناها و ضخامت‌های لازم را ایجاد کند.

خوش دست بودن بدنه خودکار

برای خوشنویسی خودکاری را انتخاب کنید که بدنه آن نه خیلی صاف و صیقلی باشد که لیز بخورد و نه خیلی زاویه‌دار که به دست فشار وارد کند.

1-3

بهترین خودکار برای امتحان چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

از آنجا که شرایط امتحان خاص و تا حدی استرس‌زا است، خرید بهترین خودکار اهمیت ویژه‌ای دارد. از مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین خودکار برای امتحان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

داشتن جوهر کافی

انتخاب خودکاری که جوهر کمی دارد برای امتحان عاقلانه نیست. به سراغ برندهای مطرحی بروید که امتحانشان را پس داده‌اند تا وقتی گرم نوشتن هستید، جوهر کمرنگ و کمرنگ‌تر نشود.

توجه به رنگ جوهر

رنگ آب تیره و مشکی بهترین رنگ‌های خودکار برای امتحان هستند.

داشتن بدنه شفاف

اگر بدنه خودکار امتحان شفاف باشد، می‌توانید ببینید چقدر جوهر دارد و اضطراب تمام شدن جوهر را نخواهید داشت.

پس ندادن جوهر

خودکاری که جوهر پس می‌دهد باعث کثیف و نامرتب شدن نوشته‌ها شده و بسیاری از کلمات را ناخوانا و نامفهوم می‌کند. برای حل این مشکل، هنگام خرید جوهر خودکار را امتحان کنید.

1-4

معرفی بهترین خودکارهای عرضه شده در ایران

در ادامه تعدادی از بهترین برندهای خودکار خارجی و ایرانی را معرفی می‌کنیم تا بتوانید تا بتوانید خرید راحت‌تری داشته باشید:

خودکار بیک

خودکار بیک ایرانی نام رایج خودکار مدل بیک کریستال فرانسوی است که توسط علی اکبر رفوگران در ایران تولید شد و همچنان هم تولید می‌شود. طراحی شش وجهی این خودکار کریستالی باعث کنترل دقیق‌تر آن در دست هنگام نوشتن می‌شود.

خودکار کیان

کیان یکی از بهترین برندهای خودکار ایرانی است که سالیانه حدود 120 میلیون خودکار تولید می‌کند. محصولات این برند تنوع رنگ بالایی داشته و علاوه بر کیفیت خوب، دارای قیمت مناسبی هم هستند.

خودکار استدلر

استدلر یک برند آلمانی است که سابقه‌ای طولانی در تولید نوشت‌افزار ازجمله خودکار دارد. خودکارهای این برند نوکی با ضخامت و قطر مناسب داشته و بسیار روان و خوش دست هستند.

خودکار زبرا مدل ساراسا

خودکارهای خارجی زبرا مدل ساراسا ژله‌ای بوده و دارای قابلیت خشک شدن سریع جوهر هستند. علاوه بر این، نوک ظریف و نرمی داشته و قطر نوشتاری آن‌ها ۵/۰ و ۷/۰ میلی‌متر است. بدنه نرم و ژله‌ای این خودکارها دست را اذیت نمی‌کند؛ بنابراین بهترین خودکار برای جزوه نویسی محسوب می‌شود.

خودکار کرند

کرند یکی دیگر از برندهای ایرانی تولیدکننده لوازم تحریر ازجمله خودکار است که با بهره‌گیری از تکنولوژی ژاپنی محصولاتش را وارد بازار کرده است. برخی از خودکارهای تولید شده توسط این برند چندکاره یا چند رنگ هستند.

خودکار اونر

اونر یکی از بهترین برندهای کره ای است که خودکارهای باکیفیت و مقرون به صرفه‌ای را تولید می‌کند. جوهر این خودکارها بسیار روان بوده و اصلا پخش نمی‌شود.

خودکار پلیکان

پلیکان یکی دیگر از برندهای ایرانی است که سابقه‌ای قدیمی در تولید خودکار دارد. تمامی خودکارهای این برند کیفیت و قیمت مناسبی دارند.

بهترین خودکارها برای نوشتن را از کجا تهیه کنیم؟

اگر قصد خرید بهترین خودکار برای اهداف مختلفی همچون استفاده روزانه، امتحان، خوشنویسی، طراحی و غیره را دارید، می‌توانید به فروشگاه چی بخونم مراجعه کنید.

چی بخونم یکی از بهترین مراجع خرید کتاب‌های کمک آموزشی و همچنین لوازم تحریر است. تمامی محصولاتی که توسط بخش لوازم تحریر چی بخونم به فروش می‌رسند، باکیفیت بوده و با قیمت بهتری نسبت به رقبا ارائه می‌شود.

علاوه بر قیمت مناسب می‌توانید از تخفیف‌های همیشگی و ویژه لوازم تحریر هم بهره‌مند شوید و خریدی مطمئن و پرسود را تجربه کنید.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • غلامحسین فیاضی حصاری ارسالی در

   بد نبود اما کاش از خودنویس‌های قدیمی فرانسه هم می گفتید که الان خیلی گران قیمت و جوهر این خودنویسها گیر نمیاد خیلی کمه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  دیدگاه

  توسعه