ارسال به دیگران پرینت

حقوق بازنشستگان | حقوق بازنشستگان جدید | حقوق بازنشستگان ۱۴۰۲

افزایش حقوق بازنشستگان نهایی شد | زمان و مبلغ افزایش حقوق بازنشستگان | خبر خوش برای بازنشستگان

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی در ارتباط با آخرین آمار پرداخت وام قرض‌الحسنه به بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: بنا بر آخرین گزارشی که از کانون بازنشستگان دریافت شده است، در کل کشور ۱۷۰ هزار نفر و در تهران بالغ بر ۳۰ هزار نفر وام خود را پرداخت کرده‌اند.

افزایش حقوق بازنشستگان نهایی شد | زمان و مبلغ افزایش حقوق بازنشستگان | خبر خوش برای بازنشستگان

 با توجه به روال هر سال حقوق بازنشستگان اوایل سال جدید کمی افزایش می یابد. حقوق بازنشستگان همانند سایر حقوق به صورت ماهانه پرداخت می شود. مجلس با افزایش حقوق بازنشستگان در سال 1402 موافقت کرده است و طبق خبر های اخیر به دست آمده درباره حقوق بازنشستگان و میزان افزایش آن مشخص شده است. اخبار منتشر شده از کمیسیون تلفیق حاکی از آن است که حقوق بازنشستگان بالاخره امسال افزایش و همسان‌سازی اجرایی خواهد شد.

خبر خوش برای جاماندگان سهام عدالت | سهام داران عدالت بخوانند

علی دهقان‌کیا در ارتباط با آخرین آمار پرداخت وام قرض‌الحسنه به بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: بنا بر آخرین گزارشی که از کانون بازنشستگان دریافت شده است، در کل کشور ۱۷۰ هزار نفر و در تهران بالغ بر ۳۰ هزار نفر وام خود را پرداخت کرده‌اند.

وی اضافه کرد: رقم وام پرداختی ۱۲ میلیون تومان بوده و ثبت‌نام و پرداخت به سایر بازنشستگان و متقاضیان تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

دهقان‌کیا در پاسخ به این پرسش که میزان وام قرض‌الحسنه به بازنشستگان سال آتی افزایش پیدا خواهد کرد یا خیر، گفت: در این بخش صحبتی نشده ولی ما انتظار داریم که این رقم در سال آینده افزایش پیدا کند اما به طور کلی هنوز در بحث رقم جلسه و مبحثی نداشته‌ایم.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران در ارتباط با رقم و زمان پرداخت عیدی به بازنشستگان تامین اجتماعی تصریح کرد: آنچه را که سازمان تامین اجتماعی تاکید دارد، این است که میزان عیدی به بازنشستگان بر مبنای رقمی است که در زمان شاغل بودن فرد پرداخت شده است البته ما انتظار داریم در این زمینه میزان عیدی بیشتر باشد اما به هر ترتیب پیش‌بینی ‌می‌شود که میزان عیدی همانند فرمول سنوات گذشته به بازنشستگان پرداخت شود.

دهقان‌کیا گفت: در خصوص زمان پرداخت عیدی هم هنوز جلسه‌ای برگزار نشده است و باید منتظر اعلام سازمان تامین اجتماعی باشیم اما پیش‌بینی می‌شود که طبق سنوات گذشته پرداخت شود.

وی در ارتباط با افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی اظهار کرد: در این خصوص از هفته‌های آتی جلسات برگزار می‌شود و انتظار ما از رئیس جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این است که عنایت ویژه‌ای را به شرایط اقتصادی و زندگی بازنشستگان داشته باشند.

برخی از بازنشستگان به زودی واریزی جدیدی خواهند داشت.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از پرداخت پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته ۱۴۰۰ از امروز خبر داد.

رضا حاجی پور، با اشاره به پیگیری‌های خود و کمیسیون آموزش در خصوص پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته ۱۴۰۰ عنوان کرد: بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته مقرر شده بود پس از واریز ۲۰ درصد از پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته ، مابقی رقم پاداش در اسرع وقت پرداخت شود که این موضوع با تأخیر مواجه شد.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته از وزیر آموزش و پرورش این موضوع تأمین اعتبار شده و رقم مورد نیاز برای پرداخت پاداش پایان خدمت به خزانه داری کل کشور واریز شده است.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تأکید کرد: بنابراین از امروز پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۰ به طور کامل پرداخت خواهد شد و حق این عزیزان به آنها داده خواهد شد. (منبع: اقتصاد 100)

زمان واریز معوقات بازنشستگان

معوقات تمام بازنشستگان طی چند روز گذشته واریز شده است.اداره کل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری در اطلاعیه ای از پرداخت و تسویه کامل کسور دستگاه‌های اجرایی مربوط به حقوق آبان ماه بازنشستگان این صندوق خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: کسورات حقوق آبان ماه سال ۱۴۰۱ بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری برای واریز به حساب بانک‌ها و سایر فروشندگان اعتباری به ذیحسابی دستگاه‌های اجرایی طی روزهای ۱۳ و ۱۴ آذرماه ۱۴۰۱ پرداخت و به طور کامل تسویه شد.

براساس این اطلاعیه، صندوق بازنشستگی کشوری درحال حاضر درخصوص مطالبات دستگاه‌های اجرایی، هیچگونه تعهد “پرداخت نشده‌ای” ندارد.

دراین گزارش تصریح شده است: در ابتدای آذرماه امسال نیز کسورات بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق، مربوط به ماه های پیش از آن تا انتهای مهرماه ۱۴۰۱ پرداخت و تسویه شده بود و کسورات آبان ماه نیز طی روزهای ۱۳ و ۱۴ آذرماه به طور کامل پرداخت شد.

صندوق بازنشستگی کشوری دومین صندوق بازنشستگی کشور پس از تامین اجتماعی است که به بازنشستگان و دستگاه‌های دولتی، دانشگاه‌ها، شهرداری‌های کشور به جز شهرداری تهران، کارمندان سیاسی وزارت امور خارجه، قضات قوه قضاییه و در مجموع به هفت گروه مشخص حقوق و خدمات بازنشستگی ارائه می‌دهد.

صندوق بازنشستگی کشوری با یک میلیون و ۶۶۳ هزار بازنشسته خدمات متعددی شامل افزایش وام‌های ضروری و وام ازدواج فرزندان، خدمات بیمه و پرداخت هزینه بیمه‌های تکمیلی، حمایت از پایان نامه‌های دانشجویی و گردشگری را در دولت سیزدهم به منظور رفاه حال بازنشستگان ارائه کرده است.

براین‌اساس بازنشستگان تأمین اجتماعی که در سال گذشته سه تا چهار میلیون دریافت می‌کردند، امسال ۲ میلیون و ۲۶۹ میلیون تومان به حقوق آنان اضافه شد.

همچنین بازنشستگانی که حقوقی بین ۶ تا هفت میلیون تومان داشتند، امسال شاهد افزایش یک میلیون و ۵۲۶ هزارتومانی بر روی حقوق‌های خود خواهند بود.

بازنشستگان تأمین اجتماعی که حقوق آنها بین ۹ تا ۱۰ میلیون تومان بود افزایش حقوق یک میلیون و ۴۴۴ هزارتومانی خواهند بود.

براین‌اساس بازنشستگانی که ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان حقوق می‌گرفتند، با یک میلیون و ۵۹۹ هزار تومان حقوق آنها افزایش خواهد یافت.

منبع: مه شو
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۶۵ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • نا شناس ارسالی در

   هنوز ابلاغیه حقوق صادر نگردیده و خبری از حقوق جدید نیست

  • حسن ارسالی در

   منظور شما از پخش اطلاعات سال گذشته چیست ؟ چرا رسالت خبرنگاری را رعایت نمیکنید

  • محمود ارسالی در

   سلام
   آقای دهقانی کیا چرا داستان میبافی
   والله اگه تمام کانون ها حذف بشن دولت بهتر بداد ما میرسد
   برگ چغندر فایدش،بیشتره

  • بازنشسته کارگری ارسالی در

   چرااز۲۵درصدهمسانسازی خبری نشرنمیدهیدوچراشرایط داشتن۲نفرتحت تکفل داشتن راحذف نمیکنیدبااین سن ازکجا۲نفرتحت تکفل رابیاوریم

  • ناشناس ارسالی در

   وای برما که گرفتاریها هستیم باز هم شما رئیس میخواهید

   • بازنشسته تامین اجتماعی ارسالی در

    پس کسانیکه حقوق بین ۷ تا ۸ میلیون میگیرن باید چیکار کنن

  • محمود ارسالی در

   پس حقوق بین ۷تا ۹ ملیون چقدر اضافه شده

  • صفرعلی بهرامی برسری از گیلان ارسالی در

   ۴۵ سال فقط دروغ شنیدیم کی تو این مملکت راست گویی را بشنویم روز قیامت نزدیک است خدا ی بزرگ....

   • مرادمرادی ارسالی در

    باوجودیکه دراستجاری مسکن بسرمیبرم ودرتورم ۶۰٪زنگی نابسامان زنکی میکنیم حال چه بایدکرد؟

  • مهدی ارسالی در

   خبر را اگر خودتان یک دور مطالعه کنید مشخص می‌شود که مربوط بهسال گذشته است

  • ناشناس ارسالی در

   الان فقط اجرای کامل ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی ،و مثل دیگر بازنشستگان دولتی رفاهی بازنشستگان پرداخت شود

  • M.s ارسالی در

   فرانسه...ژاپن...سوییس..که منابع انرژی و معادن ما را ندارن را ببینید چه امکاناتی به بازنشستگان و کارگران میدهند ....ما امکانات نمیدیم تازه از جیب این قشر ضعیف هم میزنیم....

  • فردین ارسالی در

   هر موقع اعتراضات کارگری تمام شد معلوم شد چقدر به حقوق کارگر اضافه شد بعد حقوق بازنشستگان معلوم میشه چونکه کارگر ها اعتصاب کردن هنوز حقوق معلوم نیست

  • ناشناس ارسالی در

   مستمری بگیران که زیر۵میلیون دریافتی داشتن د چراهمسان سازی برای آنها اعمال نمیشود

  • ناشناس ارسالی در

   اگر این جدول حقوقی است؟ که بااین تورم که پیش رو داریم بدرد خودتان می خورد

   • مهدی ذاکری ارسالی در

    خدا لعنت تان کنه من دو ملیون سیصد هزار تومان حقوق در ماه میگیرم چرا حقوق من اضافه نمی شه ۶۲ سالمه از کار افتاده هستم دست چپ من از مچ قطع شده با این حقوق خانواده ۳ نفره چی کار کنم چی بخوریم شما به خدا قسم میدم کمک مان کنید

  • ناشناس ارسالی در

   سلام اخبار سال گذشته به چه درد بازنشستگان می خورد که همش اخبار سال ۱۴۰۱ را تیتر می زنید از اخبار امسال بگو همش تکراری؟ ساقعول بارکلاه به زبان آزربايجان؟ ؟

  • رضا ارسالی در

   خدا لعنتتون بکنه ک همش دروغ تحویل مردم می دهید ناف این جمهوری با دروغ بسته شده

  • بازنشسته اجتماعی ارسالی در

   خاک برسر مسولین بی فایده .با این گرانی با مبلغ وام بازنشسته میتونه چند بسته ایزیلایف بخره.لطفا با این وام بازنشسته رو کوچک نکنید مسولین شکم گنده

  • ناشناس ارسالی در

   بای وام همش دورغ است ۱۳ سال است بازنشسته شدم تا جالا یک ریال وام بمن ندادند هر که پارتی دارد سه نوبت وام گرفته است البته شاید چون انها میگویند بما ندادنند.

  • ناشناس ارسالی در

   اخبارسال گذشته به چه دردی میخورد

  • سید ارسالی در

   خدالعنت کند دروغگوهای نامردرا خداخداخدا

  • ناشناس ارسالی در

   خیلی خیلی زحمت کشیدید، واقعا همه رو شرمنده کردید، خدا قوت

  • ناشناس ارسالی در

   سلام خیلی زحمت کشیدید بااین افزایش که دادید همه چیز شده دوبرابر حقوق ما یک میلیون اضافه شده خدا ازتو نگیرد کجا میره این پولها

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی