ارسال به دیگران پرینت

یارانه ۲ میلیون تومانی | واریز یارانه ۲ میلیون تومانی

واریز یارانه 2 میلیون تومانی در قالب عیدانه | یارانه دولت برای خرید آجیل و مایحتاج عید نوروز

سال گذشته رئیس جمهور در اواخر اسفند ماه بسته های حمایتی و کمک معیشتی را برای مردم در قالب یارانه در نظر گرفت و برای یارانه بگیران واریز کردند

واریز یارانه 2 میلیون تومانی در قالب عیدانه | یارانه دولت برای خرید آجیل و مایحتاج عید نوروز

سال گذشته رئیس جمهور در اواخر اسفند ماه بسته های حمایتی و کمک معیشتی را برای مردم در قالب یارانه در نظر گرفت و برای یارانه بگیران واریز کردند.

در اجرای سیاست های کوتاه مدت و بلند مدت دولت سیزدهم از اقشار آسیب پذیر و کم درآمد و اجرای برنامه های کاهش فقر مطلق درجامعه و به جهت حمایت و حل مشکلات معیشتی خانوارهای فاقد یا با درامد کم این اقدام واریز یارانه صورت گرفته است.

متقاضیان جدید دریافت یارانه کجا مراجعه کنند؟ | تکلیف یارانه در سال آینده چیست؟ | جاماندگان یارانه بخوانند!

امسال نیز توقع می رود که بسته های کمک معیشتی برای مردم واریز شود و به دلیل هم زمان شدن ماه مبارک رمضان و ایام نوروز برخی بر این باورند که خبر خوش دولت را خواهند شنید ولی هنوز هیچگونه خبر دقیقی منتشر نشده است و باید منتظر ماند تا مبلغ و زمان واریز این بسته ها مشخص شود.

پس از واریز دو مرحله یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار، برخی از اعضای اقتصادی دولت احتمال تبدیل آن به کالابرگ الکترونیکی را مطرح کردند. اما شب گذشته ابراهیم رئیسی اعلام کرد که فعلا موضوع کالابرگ منتفی است و تا وضع کالا برگ اطمینان بخش نشود، پرداخت نقدی یارانه معیشتی ادامه پیدا می‌کند.

ولی اسماعیلی نماینده مردم گرمی در مجلس و نائب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت:

باتوجه به شرایط اقتصادی و سفره معیشتی مردم، دیروز در جلسه کمیسیون اجتماعی، افزایش 30درصدی ‎حقوق کارکنان دولت در سال 1402 تصویب شد.

همچنین افزایش 40درصدی دریافتی افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی از مصوبات دیگر کمیسیون اجتماعی بود.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از توزیع ۲ هزار و ۱۵۰ کارت خرید ۳ میلیون تومانی به زنان سرپرست خانوار دهک درآمدی ۱ تا ۳ در سطح شهرستان‌های استان تهران خبر داد.

پس از واریز دو مرحله یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار، برخی از اعضای اقتصادی دولت احتمال تبدیل آن به کالابرگ الکترونیکی را مطرح کردند. اما شب گذشته ابراهیم رئیسی اعلام کرد که فعلا موضوع کالابرگ منتفی است و تا وضع کالا برگ اطمینان بخش نشود، پرداخت نقدی یارانه معیشتی ادامه پیدا می‌کند.

یارانه معیشتی 2 میلیونی دولت برای خانوارها

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی روز گذشته با بررسی دوفوریتی لایحه ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی و ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان موافقت کردند.

شهریار حیدری نماینده مردم سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: به موازات این طرح طرح‌هایی در دولت تنظیم شد و قبل از این دو طرح و دو آیین‌نامه هم در دولت بود و در نهایت این موارد تجمیع و از طرف مجلس شورای اسلامی به عنوان رئیس کمیته مشترک مجلس و دولت برای ساماندهی این طرح این مسئولیت را پذیرفتیم.

وی عنوان کرد: این موضوع در کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح و همچنین به دنبال تشکیل جلساتی در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و صحبت‌هایی با رئیس‌جمهور و معاون وی در نهایت دو راهکار ارائه شد.

حیدری با اشاره به یکی از راهکارها گفت: این طرح باید در سطح سران قوا تصویب می‌شد و در سران قوا مباحث مختلفی مطرح و در نهایت پیشنهاد شد دولت پیشنهاد دوفوریتی به مجلس ارائه دهد که حدود یک ماه پیش انجام شد.

وی با بیان اینکه روز گذشته با رأی مثبت اکثر نمایندگان طرح موصوف تصویب شد افزود: این طرح با هدف اقتصاد پایدار و اثرگذاری بر اقتصاد مناطق مرزی با اولویت استان‌های کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان و برخی از استان‌های جنوبی تصویب شد و در آینده استان‌های دیگر در اولویت قرار می‌گیرند.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در این طرح سرپرستان خانوار هر ماه می‌توانند از تخفیف دو میلیون تومانی سود بازرگانی بهره‌مند شوند و علاوه بر مرزنشینان اثر آن بر استان‌های مرزی خواهد بود.

وی گفت: تفاوت این طرح با آیین‌نامه‌های گذشته این است که شهرستان‌های مرزی مشمول طرح خواهند شد یعنی شعاع مشخصی ندارد و بر بازار شهرستان‌های مرزی و جذب گردشگر و توریسم و در نهایت اقتصاد استان اثرگذار است.

حیدری بیان کرد: به طور قطع چون این موضوع طرح است ماندگاری آن بیشتر است و مرزنشینان در سال‌های متمادی می‌توانند از مزایای آن استفاده کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۴۸ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • میم ارسالی در

   جیبا ی خودتون بر کنی نه بهمردم بدی

  • ناشناس ارسالی در

   شما‌پول مارابدیدکوپن چیه بلکه‌یکی میخوادیه‌چیزاییه بخره

  • ناشناس ارسالی در

   دماغت دراز شده نمیبینی

   • ناشناس ارسالی در

    دروغگوهاحیاکنیدکشورورهاکنید

  • مصطفی ایرانی ارسالی در

   خیلی مسخره است این جوردروغاشرم کن مردموسرکارنزارشب عیدی

  • سعید میشی ارسالی در

   من دیدگاه خاصی ندارم فقط میگم مینا کیو چرا فیلمش پخش نمیشه دام براش تنگ شده مینا کیو کارش درست خمین

  • سعید ارسالی در

   سلام آقا مینا کیو فیلمش سوخت دماغش سوخت دیدگاه من بد بخت گرفتار مینا کیو

  • محمدعلی ارسالی در

   دروغ

  • ناشناس ارسالی در

   به دروغ زندگی کردیم و عادت کردیم با دروغ........

  • ایران ارسالی در

   درودبردولت گداپرور.

  • زهره دادگستر ارسالی در

   هنوز دولت نمیداند چه کسی یارانه میگیرد یانه و هرگز کسی پاسخگو نیست . پس چگونه اعتمادی است برای این وعده های پوچ و تو خالی

  • ناشناس ارسالی در

   لطفا فرق نگذارید همه قشرضعیف هستند
   دو میلیون کمک بزرکی هستش
   لطفا برای بهزیستی و کمیته امداد نباشه
   پس منکه ۳۰۰ تومان بهم می دی خوشحال میشم
   دو میلیون ک پرواز می کنم
   زنده باشبد

  • علی ارسالی در

   اینا همش دروغ تبلیغات میشه

  • هادی بانکیان تبریزی ارسالی در

   مردی بیمارم۵۰ساله ساکن مشهدمقدسم که ۲۰هرماه۱۷۵۰۰۰۰هزارت بایداجاره خونه بدم حالاازشماعزیزان دست اندرکاردرامریارانه میپرسم با۲میلیون فقط اجاره یکماهم رامیتونم بدم.نزدیک یکسال هست که بعلت بیماریم تحت حمایت بهزیستی هستم.فقط خواهشاکمکم کنیددرسال۸۹دچارگازگرفتگی شدم۱۳شبانه روزدرکمابودم که باعث شدتمام اعضای بدنم فلج بشه نزدیک به۲سال درسرای سالمندان بستری بودم تابالاخره توانستم سرپابشم.هنوزبعداز۱۲سال تنگی نفس دارم ودرست نمیتوانم راه بروم بهمین خاطر ازولی نعمت خودوریاست محترم جمهور عاجزانه تقاضای کمک ومساعدت دارم پیشاپیش ازهمکاریتان وکمکتان ممنون ومتشکرم یاعلی؟؟

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی