ارسال به دیگران پرینت

ایران و روسیه

احتمال لغو روادید میان ایران و روسیه؟

سفیر ایران گفت: تهران با لغو روادید بین دو کشور موافقت کرد. حتی در کشور ما برای این موضوع اقداماتی انجام شده است. ما منتظر نظر مقامات روسیه هستیم. اگر روسیه نیز مانند ما اعلام کند که چنین آمادگی وجود دارد، می‌توانیم در مدت کوتاهی رژیم بدون روادید را اعلام کنیم.

احتمال لغو روادید میان ایران و روسیه؟

کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه از احتمال لغو صدور روادید میان ایران و روسیه گفت.

 جلالی امروز دوشنبه اعلام کرد: روسیه و ایران ممکن است نیاز به روادید برای اتباع دو کشور را لغو کنند، تهران منتظر پاسخ مقامات روسیه است.

جلالی در نشست خبری گروه رسانه‌ای «راسیا سیودنیا» به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا در حال حاضر چشم‌اندازی برای دستیابی به یک رژیم بدون روادید برای تهران و مسکو در سال جاری وجود دارد؟ گفت: چنین چشم اندازی وجود دارد.

سفیر ایران اضافه کرد: تهران با لغو روادید بین دو کشور موافقت کرد. حتی در کشور ما برای این موضوع اقداماتی انجام شده است. ما منتظر نظر مقامات روسیه هستیم. اگر روسیه نیز مانند ما اعلام کند که چنین آمادگی وجود دارد، می‌توانیم در مدت کوتاهی رژیم بدون روادید را اعلام کنیم.

وی افزود: از طرف ما، آمادگی کامل برای لغو روادید بین کشورهایمان وجود دارد. اگر روسیه چنین تصمیمی را در بالاترین سطح اتخاذ کند، ما می‌توانیم حتی در سال ۲۰۲۳ در ماه‌های آینده یک رژیم بدون روادید بین کشورهایمان اعلام کنیم.

منبع: فرارو
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی